Końskie żarty – recenzja komiksu Turbogalop tom 2

Turbogalop tom 2 recenzja

Wszyscy kochają zwierzęta niezależnie od tego, czy mowa o kotach, psach czy koniach. Nic więc dziwnego, że w ofercie wydawnictwa Egmont regularnie pojawiają się komiksy, gdzie czworonożni towarzysze odgrywają kluczową rolę. Jednym z takich tytułów jest seria Turbogalop, gdzie obok pyłu unoszącego się spod kopyt można znaleźć również masę dobrego humoru.

W Turbogalop tom 2 scenarzysta Du Peloux ponownie serwuje czytelnikowi zbiór przeróżnych przygód mieszkańców, pracowników i gości pewnej stadniny koni. Nie ma tutaj jednego przewodniego motywu fabularnego. Każda strona to jedna zamknięta krótka historia. Możemy zobaczyć co robią konie, gdy jeździec jest troszkę cięższy niż zazwyczaj. Sprawdzić, dlaczego denerwuje się sponsor pewnych zawodów w skokach przez przeszkody? Zaobserwować co się stanie, gdy w nieodpowiednim miejscu postawi się przeszkodę do parkuru? Czy obejrzeć jak zachowują się „wierzchowce” i ludzie pod wpływem wielkiej miłości?

Turbogalop tom 2 recenzja - grafika 1
Przykładowe rysunki: Egmont Polska

W sumie w albumie znaleźć można ponad 40 różnych historyjek, które powinny rozbawić każdego. Twórca zadbał o to, aby humor był lekki i przyjemny, sprawdzający się w przypadku każdego czytelnika (niezależnie od wieku). Decydując się sięgnąć po ten tytuł, trzeba być jednak świadomy tego, że nie znajdziemy tutaj nic, co nie znalazłoby się w innych „końskich” tytułach wydawanych przez Egmont. Każdy będzie więc musiał samemu zadać sobie pytanie, czy chce sięgać po kolejną zwierzęcą serię?

Tym, co na pewno wyróżnia tytuł z grona konkurencji to rewelacyjna oprawa graficzna. Rysunki to przyciągająca uwagę cartoonowa stylistyka z wyraźnymi akcentami typowymi dla komiksu frankońskiego. Jest więc ładnie i kolorowo, co jeszcze bardziej podbija humorystyczno-rozrywkowe aspekty tytułu.

Nie pozostaje więc nic innego jak tylko określić album Turbogalop tom 2 niezłym tytułem, po który nie muszą wcale sięgać tylko wielcy pasjonaci koni, aby oddać się dawce lekkiej komiksowej rozrywki.


  • Scenarzysta: Benoît du Peloux
  • Ilustrator: Benoît du Peloux
  • Tłumacz: Marek Puszczewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 215×290 mm
  • Liczba stron: 48
  • Oprawa: miękka
  • Druk: kolor

Komiksiarnia Dobra popkultura

Turbogalop. Tom 2.
7.5/10

Ocena:

Lekka, łatwa i przyjemna dawka humoru, przy której nie tylko koń będzie szeroko uśmiechnięty.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x