Recenzja komiksu – Supersi tom 2.

Supersi tom 2 recenzja komiksu

Fajnie jest mieć niezwykłe moce i dzięki nim pomagać innym. Bycie superbohaterem niesie jednak ze sobą również wielkie kłopoty. Jakie? O tym każdy może się przekonać, sięgając po komiks Supersi tom 2.

Trójka dzieciaków obdarzonych niezwykłymi mocami była naprawdę mocno zadowolona z możliwości pomocy innym. Nie spodziewali się oni jednak tego, że ich wyczyny nabiorą rozgłosu, a oni sami zostaną mimowolnymi gwiazdami mediów. Popularność ta zdecydowanie nie jest im potrzebna (przecież się ukrywają), pomimo tego nadal chcą jednak pomagać ludziom. W szerzeniu dobra i sprawiedliwości jest bowiem coś mocno satysfakcjonującego i uzależniającego. Mat, Lili i Benji będą musieli jednak zadbać o to, aby ich prawdziwa tożsamość została tajemnicą.

Supersi tom 2 recenzja komiksu - przykładowa plansza
Przykładowe plansze: Egmont Polska.

Sięgając po album Supersi tom 2, w jego wnętrzu nie znajdziemy tylko i wyłącznie superbohaterskiej akcji (chociaż ta odgrywa w scenariuszu dosyć ważną rolę). Autor Frédéric Maupomé stara się bowiem tutaj wprowadzić pewnego rodzaju równowagę pomiędzy widowiskowymi fragmentami, przyziemnymi problemami (w domu i szkole), dalszym rozwijaniem nieźle skrojonej tajemnicy i ukazywaniem różnorakich emocji młodych bohaterów. Trzeba przyznać, że z tych planów wywiązał się on w stu procentach. Dzięki temu album jest dla młodego czytelnika mocno ekscytujący i angażujący. Kolejne strony pochłania się z niekłamaną przyjemnością i z wielką chęcią chce się sięgnąć po kolejną odsłonę.

Nie wszystko w albumie jest jednak idealne. Mając troszkę więcej lat niż grupa docelowa, do której kierowany jest ten tytuł, łatwo zauważyć pewne niedociągnięcia związane z dialogami. Wyraźnie widać, że autor jako osoba dorosła stara się postawić w roli młodego bohatera, co kończy się strasznie sztucznymi rozmowami. Jest to jednak wada, która kompletnie nie będzie zauważalna przez młodego odbiorcę.

Do zalet z albumu należy za to ponownie zaliczyć jego oprawę graficzną. Rysunki są bardzo ładne, mocno przyciągają wzrok, świetnie obrazują sceny akcji, ale artysta radzi sobie również z bardziej statycznymi momentami, w których większą rolę odgrywają emocje. Całość jest przy tym odpowiednio uproszczona i kolorowa, tak aby mocno zadowolić młodszego odbiorcę.

Supersi tom 2 są więc ciekawą, widowiskową i żartobliwą historią, która powinna zadowolić młodych pasjonatów superbohaterskich klimatów. Nic więcej w tej kwestii nie trzeba dodawać.

Ceneo-reklama


  • Scenarzysta: Frédéric Maupomé
  • Ilustrator: Dawid
  • Tłumacz: Marek Puszczewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 148×210 mm
  • Liczba stron: 112
  • Oprawa: twarda
  • Druk: kolor

Komiksiarnia Dobra popkultura

Supersi. Bohaterowie. Tom 2.
7.5/10

Ocena:

Prosta, acz dość przyjemna superbohaterska rozrywka dla młodszego/nastoletniego czytelnika, który szuka czegoś łatwego i intensywnego do przeczytania.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x