Recenzja komiksu – Minecraft: Na pastwę mobów tom 3.

Minecraft: Na pastwę mobów tom 3 recenzja komiksu

W ofercie wydawnictwa Egmont pojawił się album Minecraft: Na pastwę mobów tom 3. Czyli coś, na co zdecydowanie powinni zwrócić uwagę młodsi fani klockowego uniwersum, wartkiej przygody i lekkiego humoru.

W trzecim i finałowym tomie serii autorstwa Kristen Gudsnuk ponownie śledzimy losy trójki nastoletnich bohaterów (Cahira, Orion i Atria). Wraz ze swoim opiekunem i przewodnikiem Senanem przemierzyli oni bezkres Świata Podstawowego, borykając się z licznymi niebezpieczeństwami, własnymi wewnętrznymi problemami i wrogo nastawionymi mobami. Prawdziwe niebezpieczne wyzwanie jest jednak dopiero przed nimi. Ich śladem cały czas podąża bowiem Wither. Groźny przeciwnik, któremu w końcu będą musieli ostatecznie stawić czoła. Walka ta na pewno będzie wymagająca, pytanie czy młodzi bohaterowie są gotowi na pewne poświęcenie, aby osiągnąć ostateczny sukces?

Minecraft: Na pastwę mobów tom 3 recenzja komiksu - przykładowy rysunek.
Przykładowy rysunek: Egmont Polska.

Seria od samego początku starała się łączyć ekscytującą przygodę, widowiskowość, lekki humor i szczyptę dramatyzmu (związanego z przeszłością młodych bohaterów). Nie inaczej jest w przypadku treści, jaką można znaleźć pod okładką trzeciej części komiksu. Autorce udaje się nie tylko dobrze oddać ducha growego pierwowzoru, ale również zaciekawić i zaangażować czytelnika. Na dużą uwagę zasługują bohaterowie, którzy są niezwykle wyraziści, jednocześnie pełni różnorakich emocji (również tych przykrych).

Nie ma co jednak ukrywać, że wszystkie te zachwyty dotyczące historii i postaci będą pojawiać się jedynie u młodszego czytelnika. Całość jest bowiem bardzo prosta w swoich założeniach. Dla kogoś to ma więcej niż 6/7 lat fabuła będzie trochę za bardzo infantylna i przewidywalna.

Jeśli chodzi o oprawę graficzną albumu, to stoi ona na podobnym poziomie co w poprzednich częściach. Jest prosto i kolorowo, taki styl pozwala jednak dość dobrze zwizualizować historię i przyciągnąć wzrok czytelnika.

Minecraft: Na pastwę mobów tom 3 podobnie jak cały cykl jest dziełem, po które zdecydowanie powinni sięgnąć młodzi fani gry. Cała reszta… na pewno znajdzie coś lepszego i ciekawszego w ofercie Egmontu.


  • Scenarzysta: Kristen Gudsnuk
  • Ilustrator: Kristen Gudsnuk
  • Tłumacz: Anna Hikiert
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 170×260 mm
  • Liczba stron: 88
  • Oprawa: miękka
  • Druk: kolor

Album do znalezienia w ofercie Ceneo.pl oraz Komiksiarnia Katowice.

Komiksiarnia Dobra popkultura


Minecraft. Na pastwę mobów. Tom 3.
7/10

Ocena:

Solidna dawka komiksowej rozrywki, pod warunkiem, że jesteś młodym fanem Minecrafta.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x