Magia, tajemnice, nastolatkowie – recenzja komiksu Magiczna 7 tom 1

Magiczna 7 tom 1 - recenzja

Magia, przygoda i młodzież – trzy elementy składowe nowej serii Magiczna 7, która pojawiła się w ofercie Egmontu. Ktoś spragniony dawki prostej, acz przyjemnej rozrywki?

Komiks Magiczna 7 tom 1 skupia się na trójce nastoletnich bohaterów. Jednym z nich jest Leo. Pozornie zwyczajny chłopak, który skrywa wielką tajemnicę. Potrafi on komunikować się z duchami, co często bywa mocno przydatne. W nowej szkole nie jest on jednak jedynym uczniem posiadającym niezwykłe zdolności. Szybko poznaje on Farah (dzielącą ciało z demonicznym bytem i zdolną do posługiwania się ogniem) oraz Hamelina (rozumiejącego język zwierząt). Ta niesamowita trójka jest częścią większej grupy magów. Tytułowej „siódemki”, która posiada moc zdolną do uratowania świata lub jego zniszczenia. Zanim jednak młodzi bohaterowie będą martwić się takimi rzeczami, mają na głowie zupełnie inne kłopoty. Muszą oni bowiem odkryć prawdę kryjącą się za pewnymi kradzieżami, o które niesłusznie został oskarżony Hamelin.

Magiczna 7 tom 1 - recenzja - rysunek 1
Przykładowe plansze: Egmont Polska

Dla części osób opis fabuły może nasuwać pewne skojarzenia z inną dostępną na naszym rynku serią (W.I.T.C.H). Nie jest to błędne porównanie, szczególnie że oba tytuły mają sporo wspólnych elementów. Scenarzysta komiksu Kid Toussaint nie sięga tutaj jednak tylko po sprawdzone schematy z innych dzieł. Dodaje on również coś od siebie, co może niekoniecznie jest nowatorskie, ale na pewno obiecujące, ciekawe i przyjemne w odbiorze.

Pierwszy tom serii, tak jak zostało to już wspomniane, skupia się na trójce bohaterów. Poznajemy tutaj ich moce, obserwujemy młodzieńcze radości, smutki i problemy. Gdzieś w tle powoli autor zaczyna kreślić większą fabułę. Stopniowo powinna ona wypływać na pierwszy plan w kolejnych częściach. Obok humoru i magicznej przygody autor stara się poruszyć tu kilka głębszych i bardziej emocjonalnych kwestii. Doskonałym przykładem mogą być tutaj moce Leo, który porozumiewając się z duchami w młodym wieku dość dobrze rozumie znaczenie śmierci.

Oprawę graficzną albumu powierzono Giuseppe Quattrocchiemu (rysunki) wspieranemu przez Rosa La Barbera (kolory). Obaj artyści mocno powiązani są z Disneyem, co wyraźnie przekłada się na styl rysunków. Kolorowa cartoonowa oprawa mocno przyciąga wzrok czytelnika i staje się niezłym dopełnieniem magiczno-przygodowej opowieści dla nastolatków.

Magiczna 7 tom 1 - recenzja - rysunek 2

Magiczna 7 tom 1 oferuje więc czytelnikowi ciekawie zapowiadającą się prostą historię w której magia miesza się z różnymi emocjami. Wszystko to podane w przystępnej formie, tak aby z lektury zadowoleni byli zarówno nastolatkowie, jak i młodsi odbiorcy.


  • Tłumacz: Maria Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 215×290 mm
  • Liczba stron: 56
  • Oprawa: miękka
  • Druk: kolor

Komiksiarnia Dobra popkultura

 

Magiczna 7 Tom 1.
7/10

Ocena:

Prosta i przyjemna dawka „magicznej” rozrywki, która może się przerodzić w coś jeszcze lepszego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] (pierwszy) tom serii posłużył autorowi głównie do przygotowania gruntu pod całą historię i […]

0
Would love your thoughts, please comment.x