Recenzja komiksu – Kumpelki tom 4.

Kumpelki tom 4 recenzja komiksu

Chętni na kolejną dawkę rozrywki i humoru w towarzystwie przebojowych nastolatek? Jeśli tak to w ofercie Egmontu pojawiła się właśnie czwarta część przygód Jessici i jej przyjaciółek.

Album Kumpelki tom 4, podobnie jak poprzednie części serii to zbiór krótkich jednostronicowych historii, którym nie można jednak odmówić mocno rozrywkowej formy. Zasiadając do lektury tego dzieła, można więc być pewnym, że chociaż na chwilę zapomnimy o troskach dnia codziennego, a na naszej twarzy zagości szczery uśmiech rozbawienia.

Kumpelki tom 4 recenzja komiksu - przykładowy rysunek
Przykładowy rysunek: Egmont Polska.

Nie ma tutaj żadnej większej zwięzłej fabuły, a poszczególne rozdziały nie są ze sobą scenariuszowo powiązane. Biorąc jednak pod uwagę podtytuł komiksu (Selfie z kumpelkami), da się zauważyć, że częścią wspólną poszczególnych historyjek jest telefon. ”Narzędzie” stanowiące bardzo ważny element życia współczesnego nastolatka (zresztą nie tylko). W jaki inny sposób można byłoby się chwalić światu swoimi osiągnięciami i towarzyszącymi nam emocjami. Dobrze wykonane selfie to przecież początek drogi do internetowej popularności.

Christophe Cazenove w swoim stylu prezentuje ten wątek w mocno przerysowanej i prześmiewczej formie. Jednocześnie z tego prostego humoru przebijają się pewne negatywne skutki nadmiernego przywiązania do dobroci techniki. To, czy dostrzeżemy próby autora zawarcia w komiksie pewnej „głębi” czy potraktujemy to jako niezobowiązującą rozrywkę, jest zależne tylko i wyłącznie od nas.

Podkreślając rozrywkowe zalety tytułu, nie można również zapomnieć o jego świetnej oprawie graficznej. Kolorowa cartoonowa stylistyka rysunków Philippe’a Fenecha nie tylko mocno przyciąga uwagę odbiorcy, ale również znacząco podsyca humor poszczególnych scen, czy pojawiające się w nich żywiołowe emocje.

Ceneo-reklama

Kumpelki tom 4 są więc kolejną świetną częścią serii, głównie kierowaną do nastoletniego czytelnika. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby po tytuł sięgnął również ktoś starszy i równie dobrze się przy nim bawił (chociaż nie wszystkie zawarte tu żarty będą musiały do niego trafić).


  • Scenarzysta: Christophe Cazenove
  • Ilustrator: Philippe Fenech
  • Tłumacz: Adam Tomczak
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 215×290 mm
  • Liczba stron: 48
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • Papier: kredowy
  • Druk: kolor

Komiksiarnia Dobra popkultura

Kumpelki. Selfie z kumpelkami. Tom 4.
8/10

Ocena:

Nastolatki, telefony, selfie i duża dawka przyjemnego w odbiorze humoru.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x