Mały kowboj, duże kłopoty – recenzja komiksu Kid Lucky #2: Niebezpieczne lasso

Kid Lucky Tom 2 - recenzja

Kolejna odsłona przygód pewnego znanego kowboja, który już w wieku dziecięcym miał zadatki na najszybszego rewolwerowca. Jeśli więc ktoś lubi dorosłego Lucky Luke’a to jego odmłodzona wersja w Kid Lucky #2, również powinna mu przypaść do gustu.

Początek albumu Kid Lucky #2: Niebezpieczne lasso to spotkanie LL z „nieznajomym” mężczyzną, który najwyraźniej ma jakąś sprawę do bohatera. Okazuje się, że jest to dawno niewidziany „przyjaciel” kowboja, z którym spędzał on wiele czasu w dzieciństwie. Wydarzenie to staje się więc doskonałym pretekstem do rozbudowanej retrospekcji, w której poznajemy wycinek przeszłości najszybszego rewolwerowca Dzikiego Zachodu.

Kid Lucky Tom 2 - rysunek1
Przykładowe rysunki: Egmont Polska

Wspomnianym znajomym jest Billy Bad, niegdyś zadziorny młokos, który nieustannie rywalizował z Luckiem i starał się być we wszystkim od niego lepszy. W recenzowanym komiksie znalazło się również miejsce dla innych przyjaciół kowboja. Na kolejnych planszach pojawiają się znane postacie (włącznie z koniem) oczywiście w swoich odmłodzonych wersjach. Ich dzieciństwo charakteryzowało się wieloma szalonymi pomysłami i przysparzaniem nowych kłopotów dorosłym. Można więc być pewnym, że znajdziemy tu masę najróżniejszych gagów, które na każdym kroku będą wywoływać uśmiech na naszej twarzy. Achdé obok dobrego humoru, w scenariuszu zahacza również o tematykę mody i podobnie jak Morris całość treści podaje w lekkim westernowym klimacie. Nie ma tu może głębszego przesłania, jak w niektórych oryginalnych komiksach, ale i tak całość czyta się bardzo przyjemnie.

Twórca wybitnie radzi sobie również z oprawą graficzną serii. Jego rysunki emanują iście dziecięcym urokiem (zgodnie z wiekiem bohaterów), jednocześnie dość mocno przypominając stylem oryginale prace ojca LL.

Album Kid Lucky #2: Niebezpieczne lasso powinien więc zachwycić i małych i dużych czytelników, zarówno pod względem wizualnym, jak i scenariuszowym. Seria ta jest naprawdę ciekawym uzupełnieniem głównego cyklu.

Kid Lucky Tom 2 - rysunek 2


Dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Kid Lucky Tom 2.
8/10

Ocena:

Pozycja umożliwiająca w przystępny i przyjemny sposób zapoznanie się młodemu czytelnikowi ze światem słynnego kowboja. Tytuł, który powinien również zadowolić najstarszych miłośników Luke’a.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x