Recenzja komiksu – Herkules agent międzygalaktyczny tom 2.

Herkules agent międzygalaktyczny tom 2 recenzja komiksu

Młodzi uczniowie międzygalaktycznej szkoły powracają w albumie Herkules agent międzygalaktyczny tom 2, aby ponownie zapewnić młodszemu czytelnikowi (i nie tylko jemu) kawał prostej, acz solidnej rozrywki. Pora sprawdzić, czy założenia te zostały należycie zrealizowane?

Tytułowy Herkules i jego iście kosmiczny (z wyglądu i zachowania) towarzysz Marlon, to dwójka bohaterów, którym marzy się zostanie agentami chroniącymi bezkres kosmosu. Problemem jest jednak to, że są oni najgorszymi uczniami w swojej klasie i wiecznie coś im się przytrafia (o czym mogliśmy się przekonać w tomie pierwszym serii). Co może więc pójść nie tak, kiedy to właśnie ten duet będzie musiał powstrzymać ogromne zagrożenie? Wszystko zaczyna się od tego, jak jeden z nauczycieli zostaje ugryziony przez tajemniczego przybysza. Później sytuacja robi się bardzo niebezpieczna i szkole grozi epidemia. Czy młodym agentom uda się uratować kolegów i nauczycieli, nie robiąc przy tym jeszcze większych szkód?

Herkules agent międzygalaktyczny tom 2 recenzja komiksu - przykładowy rysunek.
Przykładowy rysunek: Egmont Polska.

Treść drugiego tomu serii pozornie może wydawać się dość złożona. Vincent Zabus decyduje się bowiem tutaj poruszyć dwa dość trudne i dla wielu kontrowersyjne tematy: napływ migrantów i pandemia. Pamiętajmy jednak, że jest to cykl skierowany do młodszego odbiorcy. Tematyka ta jest więc podana w bardzo prostej i mocno humorystycznej formie. Przewracaniu kolejnych stron komiksu głównie towarzyszy nam tutaj pojawiający się na twarzy uśmiech rozbawienia niż mocniejsze zastanowienie się nad pochłoniętą treścią. Nie brakuje tu jednak nienachalnego i całkiem poprawnie zrobionego promowania niektórych wartości (wzajemna pomoc, odwaga, przyjaźń). Obok tego wszystkiego autor kontynuuje niektóre napoczęte w części pierwszej wątki i stopniowo ukazuje ewolucję Herkulesa (który może mieć zadatki na naprawdę dobrego agenta).

Do plusów tytułu należy również zaliczyć naprawdę ładną oprawę graficzną. Antonello Dalena wie, jak z kolorowej cartoonowej stylistyki wycisnąć wszystko, co tylko się da, tak aby dobrze zobrazować akcję oraz nadać historii trochę tajemniczości i niezwykłości.

Herkules agent międzygalaktyczny tom 2 utrzymuje więc poziom początku serii i nadal jest to cykl warty polecenia młodemu czytelnikowi (który przy okazji mogą również przeczytać jego rodzice i dobrze się przy tym bawić).


Komiks znajdziesz na Ceneo.pl


  • Scenarzysta: Vincent Zabus
  • Ilustrator: Antonello Dalena
  • Tłumacz: Agata Cieślak
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 215×290 mm
  • Liczba stron: 48
  • Oprawa: miękka
  • Papier: kredowy
  • Druk: kolor

Komiksiarnia Dobra popkultura

Herkules agent międzygalaktyczny. Intruz. Tom 2.
7.5/10

Ocena:

Przyjemna w odbiorze humorystyczno-kosmiczna historia, która potrafi umilić kilka chwil spędzonych z albumem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x