Recenzja komiksu – Giganci tom 4.

Giganci tom 4 recenzja komiksu

Lylian i Paul Drouin kontynuują swoją przygodową sagę, kolejny raz przygotowując dla fanów cyklu porcję akcji, widowiskowości, emocji i tajemnic.

W albumie Giganci tom 4 poznajemy kolejnego młodego bohatera i powiązanego z nich giganta. Jest nim Célestin – chłopak, który wraz z mamą ciężko pracuje w kopalni koltanu w Kongo. Nastolatek ma smykałkę do naprawiania różnych urządzeń. Z czasem odkrywa on u siebie niezwykłe zdolności władania urządzeniami mechanicznymi. Może stać się to zarówno dla niego, jak i jego rodziny początkiem zupełnie nowego życia. Sytuacja na świecie nie jest jednak zbytnio stabilna. Wszystko za sprawą szalonego i mocno zapatrzonego w siebie miliardera Calvina Crosslanda, który połączony z gigantem Alypharem sieje zamęt i zniszczenie. W końcu zostaje on uznany za zagrożenie dla świata, któremu muszą się przeciwstawić wszyscy. Główną siłę walki z Calvinem stanowić będą jednak dzieciaki, które zaczynają rozumieć, że posiadane zdolności to również wielka odpowiedzialność.

Giganci tom 4 recenzja komiksu - grafika 1
Przykładowe plansze: Egmont Polska.

Czwarta odsłona serii to nie tylko wartka przygoda (z odpowiednią dozą akcji), ale również kolejny raz umiejętne poruszenie wielu innych głębszych i ważniejszych kwestii. Autorzy, ukazując życie nowego bohatera, w sposób dość bezpośredni krytykują czasy współczesne, w których liczy się tylko zysk międzynarodowych koncernów. Bez winy nie są tutaj jednocześnie zwykli ludzie, którzy ogarnięci manią konsumpcjonizmu wolą nie widzieć krzywd innych. Album ma więc mocno proekologiczny wydźwięk, w którym nadzieją na „lepsze jutro” jest współczesna świadoma młodzież. Tego typu elementy scenariuszowe są całkiem dobrym i ciekawym dopełnieniem przygodowej treści komiksu. Niestety, ale pojawiają się tu momenty, kiedy scenarzysta troszkę z tego typu treścią przesadza (ocena mocno subiektywna).

Jeżeli chodzi o warstwę graficzną albumu, to prezentuje się ona bardzo dobrze. Rysunki Paula Drouina dobrze oddają zarówno emocje bohaterów, jak i dynamikę akcji. Ponadto zastosowana tu żywa paleta barw potrafi przyciągnąć wzrok czytelnika (zarówno tego młodszego, jak i nastoletniego i starszego).

Giganci tom 4 są więc kolejną udaną częścią młodzieżowej serii, która może nie jest największym hitem, ale na pewno potrafi zapewnić czytelnikowi solidną dawkę rozrywki.


  • Scenarzysta: Lylian
  • Ilustrator: Paul Drouin
  • Tłumacz: Nika Sztorc
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 215×290 mm
  • Liczba stron: 48
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • Druk: kolor

Komiksiarnia Dobra popkultura

Giganci. Célestin. Tom 4.
7.5/10

Ocena:

Kolejna solidna część przygodowej serii, która umiejętnie łączy widowiskową akcję z proekologicznym fabularnym zacięciem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x