Recenzja komiksu – Frnck tom 5.

Frnck tom 5 recenzja komiksu

Kolejna część przygód „współczesnego” niezdarnego nastolatka w niezwykłych i niebezpiecznych prehistorycznych realiach. W jakie tarapaty tym razem wpakuje się Frnck? Czy zdoła on dokonać kolejnego kroku na ścieżce ucywilizowania członków plemienia, z którymi teraz mieszka?

Album Frnck tom 5 bezpośrednio kontynuuje dramatyczne wydarzenia, których byliśmy świadkami w poprzedniej odsłonie. Dowiemy się więc tutaj jak bohater i członkowie plemienia poradzili sobie po wybuchu wulkanu i czy udało im się odnaleźć nowe bezpieczne miejsce do życia. Na pewno każdy fan serii powinien przygotować się również na kolejną dawkę intensywnych wrażeń. Świadczyć o tym może już sama mroczna grafika na okładce czy podtytuł komiksu (Ludożercy). Zanim jednak będziemy mieć okazję obserwować poczynania nastolatka w prehistorycznych realiach, na samym początku czeka na nas pewna dawka retrospekcji ukazujących jego dzieciństwo.

Frnck tom 5 - recenzja - przykładowy rysunek.
Przykładowy rysunek: Egmont Polska.

Chcąc opisać scenariusz piątej odsłony serii, można do tego użyć tylko jednego określenia – wspaniały. Olivier Bocquet doskonale wie jak przykuć uwagę czytelnika i wielokrotnie go mocno zaskoczyć, tak aby z jeszcze większą ciekawością chciał on sięgnąć po kolejny tom. Historia prowadzona jest tu bardzo rytmicznie, osiągając perfekcyjną wręcz równowagę pomiędzy przygodą, dramatycznymi momentami, wyrazistymi emocjami, humorem, tajemnicami i niebezpieczeństwem. Każdy element jest dopracowany i zapewnia czytelnikowi pokaźną dawkę wyśmienitej komiksowej rozrywki.

Kolejny również raz świetnie prezentują się rysunki autorstwa Brice Cossu. Żywa linia, dogłębnie przemyślana inscenizacja (ukazanie dynamiki niektórych wydarzeń czy szczegółów teł), zabawa kolorem (tym razem z dużym naciskiem na mroczne barwy), rewelacyjne projekty postaci. Wszystko to perfekcyjnie współgra z fabułą, w wielu scenach jeszcze bardziej podkreślając jej niezwykłość i intensywność.

Frnck tom 5 jest więc nie tylko wyśmienitą kontynuacją serii co wręcz najlepszą (jak do tej pory) odsłoną. Komiks podsyca apetyt czytelnika na więcej, który od razu chce dowiedzieć się, co będzie działo się dalej.


  • Scenarzysta: Olivier Bocquet
  • Ilustrator: Brice Cossu
  • Tłumacz: Agata Cieślak
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 215×290 mm
  • Liczba stron: 64
  • Oprawa: miękka
  • Druk: kolor

Komiks do znalezienia na Ceneo oraz Komiksiarnia Katowice.

Komiksiarnia Dobra popkultura


Frnck. Ludożercy. Tom 5.
8.5/10

Ocena:

Duża porcja żywiołowej akcji, świetnie poprowadzonej historii i genialnie prezentującej się oprawy graficznej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x