Popkultura dla najmłodszych – recenzja komiksu Drużyna przyjaciół #1

Drużyna Przyjaciół Tom 1 - recenzja

W ofercie Kultury Gniewu można znaleźć coś interesującego zarówno dla dorosłych, jak i małych czytelników. To właśnie tą ostatnią grupę powinien najmocniej zaciekawić album Drużyna przyjaciół #1.

Drużyna Przyjaciół Tom 1 - rysunek 1
Przykładowe plansze: Kultura Gniewu

W życiu każdego małego zwierzątka przychodzi taki moment, kiedy musi ono opuścić bezpieczne domowe schronienie i wyruszyć na swoją pierwszą przygodę. Wielką wyprawę, której celem jest odnalezienie prawdziwych przyjaciół. Tak właśnie stało się w przypadku małego węża Krukosia. Bohatera, który przemierzając las, natknął się na małego niedźwiadka Tulipka. Oboje bardzo szybko nawiązali nić porozumienia, które mogła przerodzić się w wielką przyjaźń. Na drodze tej dwójki, staną również inne młode zwierzęta, które postanowią dołączyć do tytułowej drużyny.

Na temat komiksu Drużyna przyjaciół #1 nie ma większego sensu mocno się rozpisywać. Jest to bowiem krótka, rozrywkowa, zabawna historia dla dzieci. Album składa się z kilku krótkich opowiadań, gdzie młodzi bohaterowie z ciekawością odkrywają tajemnice świata. Wszystko jest urocze, odpowiednio ugładzone i podane w przystępnej formie dla najmłodszych. Nawet jeśli młode zwierzątka napotykają na swojej drodze jakieś niebezpieczeństwo, to można być pewnym, że i tak wszystko zakończy się dobrze. Nie należy tego jednak uznawać za wadę. Wręcz przeciwnie taka właśnie forma opowieści sprawia, że młody czytelnik będzie ją pochłaniał z ogromną przyjemnością.

Uproszczony scenariusz idzie tutaj w parze z równie prostymi, ale na swój sposób uroczymi rysunkami. Artystka naprawdę nieźle kreśli bohaterów i otaczający ich dość bogaty świat. Do pełni szczęścia brakło tutaj jedynie moim zdaniem troszkę większej palety kolorów (całość tak naprawdę zamyka się w czterech podstawowych barwach).

Jeśli więc ktoś szuka dobrej komiksowej bajki na wieczór, tak aby zapewnić swojej pociesze chwilę rozrywki, to album Drużyna przyjaciół #1 jest dokładnie tym, czego potrzebuje.

Drużyna Przyjaciół Tom 1 - rysunek 2


Dziękujemy wydawnictwu Kultura Gniewu za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

OCENA:
7/10

Podsumowanie.

Prosty, ale bardzo przyjemny w odbiorze komiks dla najmłodszych, który pokaże im losy trójki przyjaciół.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x