Bajkowa klasyka w odświeżonym wydaniu – recenzja komiksu Aladyn

Aladyn - recenzja

Wydawnictwo Egmont w ramach swojej serii Klasyczne baśnie Disneya w komiksie wypuściło już na rynek kilka świetnych tytułów. Teraz do tego grona dołącza Aladyn. Czyli coś, na co powinni zwrócić uwagę mali i duzi miłośnicy przygodowej historii.

Od momentu premiery pełnometrażowego filmu animowanego Aladyn, minęło już równe trzydzieści lat. Dzieci, które kiedyś z wypiekami na twarzy śledziły losy bohatera, dorosły i teraz sami posiadają potomstwo. Nie ma więc lepszej okazji ku temu, aby wspólnie ze swoimi pociechami, ponownie przypomnieć sobie lata swojej młodości sięgając po nowo wydany komiks.

Aladyn - grafika 1
Przykładowe rysunki: Egmont Polska

Na temat fabuły tytułu raczej nie trzeba nic wspominać. Losy złodziejaszka posiadającego czarodziejską lampę, który zostaje księciem i pięknej księżniczki, powinny być każdemu doskonale znane. Scenariusz komiksu w pełni został oparty na filmie z 1992 roku. Należy to uznać za plus, szczególnie biorąc pod uwagę późniejsze odświeżone produkcje Disneya (szczególnie ostatnią), o których lepiej jest nie pamiętać.

Przedstawiona tutaj historia jest oczywiście troszkę skrócona w stosunku do oryginału, tak aby zmieściła się ona na ograniczonej liczbie stron. Niektóre mniej ważne wątki zostały więc wycięte inne zaś troszkę uproszczone. Na całe szczęście nie wpływa to bardzo na jakość komiksu. Sięgając po album, można być pewnym, że w jego wnętrzu na młodego czytelnika, czeka wartka przygoda wymieszana z lekką nutką humoru. Wszystko to podane w odpowiednich proporcjach, tak aby wywołać na twarzy dziecka (i nie tylko) uśmiech zadowolenia.

Obok samej komiksowej opowieści podobnie jak w innych albumach serii znalazło się tutaj również miejsce na skrótowe przedstawienie najważniejszych postaci i małą galerię pięknie wyglądających grafik.

Oprawa wizualna całości stoi na naprawdę wysokim poziomie. Oryginalne rysunki niezestarzały się w ogóle, dodatkowo zostały one tutaj upiększone i poprawione, tak aby dopasować się do współczesnych standardów. Jest więc kolorowo i mocno przyciągająco wzrok.

Jak na razie wszystkie komiksy wychodzące w ramach wspomnianej serii, prezentują się znakomicie. Nie inaczej jest w przypadku Aladyna, który warty jest polecenia zarówno młodszym, jak i starszym odbiorcom.

Aladyn - grafika 2


Dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

OCENA:
7.5/10

Podsumowanie.

Solidna historia dla najmłodszych, która zapewni im chwilę przygodowej rozrywki i stanie się jednocześnie nostalgiczną podróżą w przeszłość dla ich rodziców.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x