Magicznie, widowiskowo i ciekawie – recenzja komiksu Czarodzieje i ich dzieje tom 2

Czarodzieje i ich dzieje tom 2 recenzja

Wreszcie w ofercie wydawnictwa Egmont pojawiła się długo oczekiwana druga część serii Czarodzieje i ich dzieje. Ta niezwykła i pod wieloma względami genialna pozycja łącząca w sobie elementy heroic fantasy ze znanymi postaciami Disneya to coś, obok czego wielbiciel dobrego komiksu nie powinien przejść obojętnie.

W Czarodzieje i ich dzieje tom 2 obserwujemy dalsze zmagania znanych bohaterów z najróżniejszymi przeciwnościami losu. Otaczający ich fantazyjny świat pełny jest bowiem przeróżnych niebezpieczeństw, z którymi jakoś muszą sobie radzić. Na razie głównym celem jest dla nich zebranie wszystkich elementów wielkiej zbroi. Tylko dzięki niej będzie można uratować Minnie i jednocześnie zakończyć trwającą mroczną erę. Miki i jego towarzysze muszą być jednak gotowi na wszystko. Między innymi na spotkanie z przerażającą i niebezpieczną pradawną istotą zamieszkującą najgłębsze zakamarki jaskini. Więcej na temat fabuły nie ma sensu pisać, aby nie psuć nikomu przyjemności zagłębienia się w tę wspaniałą i wciągającą fantazyjną opowieść.

Czarodzieje i ich dzieje tom 2 recenzja - grafika 1
Przykładowe rysunki: Egmont Polska

Seria ta to zdecydowanie coś więcej niż tylko ciekawe połączenie klimatu fantasy z Disneyowskimi postaciami. To doskonały dowód na to, że zarówno firma, jak i tworzący dla niej artyści dostrzegają potrzebę zmian. Prym wiedzie w tym scenarzysta Stefano Ambrosio, który sprawia, że Disney ewoluuje i dostosowuje się do potrzeb swoich nowych (współczesnych) czytelników. Jednocześnie napisane przez niego historie zachowują swoje „klasyczne” jądro, dzięki któremu od pokoleń bawią one zarówno małych, jak i dużych.

Sięgając po ten album, znajdziemy więc tutaj masę typowego dla marki lekkiego humoru, dużą i wyrazistą dawkę wciągającej przygody, liczne zaskakujące zwroty akcji, odrobinę dramatyzmu, najróżniejsze emocje oraz szczyptę treści, które spodobają się nie tylko młodym odbiorcom.

Co najważniejsze wciągająca i satysfakcjonująca fabuła idzie tutaj w parze z rewelacyjną oprawą graficzną. Grono artystów zatrudnionych do zwizualizowania opowieści Włocha wykonało naprawdę solidną pracę. Ich sztuka jest przesiąknięta typowym Disneyowskim stylem (który był, jest i będzie zachwycający). Jednocześnie potrafią oni swoimi rysunkami jeszcze bardziej uwypuklić niektóre zalety historii (humor, akcja, fantazyjny klimat, odrobina mroku).

Czarodzieje i ich dzieje tom 2 (jak cała seria) jest więc czymś, co powinno zachwycić nie tylko wielkich wielbicieli Disneya. Każdy niezależnie od wieku, kto chce oddać się dawce przyjemnego komiksowego relaksu, powinien mieć ten tytuł na swoich listach zakupowych.


  • Scenarzysta: Stefano Ambrosio
  • Ilustrator: Marco Mazzarello, Lorenzo Pastrovicchio, Marco Gervasio, Marco Palazzi, Alessandro Perina, Vitale Mangiatordi, Alessandro Pastrovicchio, Roberto Vian
  • Tłumacz: Jacek Drewnowski
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 132×194 mm
  • Liczba stron: 472
  • Oprawa: twarda
  • Papier: kredowy
  • Druk: kolor

Komiksiarnia Dobra popkultura

Czarodzieje i ich dzieje. Tom 2.
9/10

Ocena:

Pozycja, która powinna zadowolić zarówno małych, jak i dużych czytelników i zapewnić im masę naprawdę dobrej rozrywki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x