Mocna dawka pikanterii – recenzja Hipnoza: Zemsta ofiary (18+)

Hipnoza zemsta ofiary - recenzja mangi

Wydawnictwo Akuma na dobre zagościło już na naszym rynku i dość regularnie dostarcza nowych pozycji z segmentu 18+. Najnowszą z nich jest hentai Hipnoza: Zemsta ofiary autorstwa Aiue Oka.

Głównym bohaterem przedstawionej tutaj historii jest Tazaki. Niepewny siebie i trochę dziwny nastolatek z nadwagą, który staje się idealnym celem ataku szkolnych prześladowców. Tym razem nie są to jego „koledzy” a trzy niebywale urodziwe i bardzo popularne dziewczyny. Trio uczennic słynie z wybuchowego charakteru i uwielbienia dręczenia innych. Dlatego nikt nie potrafi się im sprzeciwić i stara się nie widzieć problemów chłopaka. Wszystko jednak się zmienia w momencie, kiedy przez zupełny przypadek odkrywa on w sobie dar wpływania na innych. Tytułowa hipnoza, której poddaje trzy uczennice, staje się początkiem jego zemsty wypełnionej po brzegi sexem.

Ogrom treści 18+ i prosta fabuła.

W przeciwieństwie do wydanego wcześniej tytułu (Śpiew młodości), mamy tutaj do czynienia z jedną pełną historią. Scenariusz jest tu oczywiście tylko dodatkiem i pretekstem do pokazania dużej ilości sexu. Nie należy więc oczekiwać nadmiernie porywającej historii. Zresztą nikt będący przy zdrowych zmysłach i znający chociaż trochę gatunek „hentai”, sięgając po taki tytuł nierobi tego z nadzieją znalezienia tam porywającego scenariusza. Sam autor już w pierwszym rozdziale rozwiewa wszelkie wątpliwości i jasno pokazuje na czym będzie skupiał największą uwagę i zdecydowanie nie będą to dialogi czy fabuła.

Hipnoza zemsta ofiary - rysunek 1

Jeśli chodzi o samą „treść”, to tytuł wykracza już znacząco poza obszar „lekkiej erotyki” i wkracza w strefę komiksowego porno. Na temat perwersyjnej treści czy pojawiających się tutaj fetyszy/upodobań nie ma sensu zbyt wiele pisać. Akceptowalność tego typu elementów będzie mocno zależna od danego odbiorcy, należy jednak być gotowym na naprawdę sporą dawkę sexu w różnej postaci.

Rysunki i wydanie.

Kolejny już raz w przypadku mangi z segmentu hentai trudno jest nie docenić jej oprawy graficznej. Artyści z tego gatunku są mistrzami, jeśli chodzi o projektowanie postaci. Nie chodzi tutaj już o samą nagość, ale o ogólną dbałość o anatomię (chociaż czasem trochę przesadzoną) oraz umiejętną zabawę emocjami pojawiającymi się na twarzach postaci.

Jeśli chodzi o samo wydanie to kolejny raz mamy do czynienia z dobrej jakości drukiem i poprawnym tłumaczeniem (chociaż niektóre kwestie mogą wydawać się śmieszne lub niepasujące do mowy potocznej). Jak zawsze do zamówienia dokładany jest gratis w postaci kolorowej zakładki i w tym przypadku dochodzi jeszcze notesik z dość neutralną grafiką.

Podsumowanie.

W przypadku mang z tego gatunku trudno nie być z każdą recenzją mocno powtarzalnym. Hipnoza: Zemsta ofiary to bowiem tytuł kierowany tylko do wybranego i świadomego grona odbiorców, którzy wiedzą co mogą znaleźć w takiej pozycji i tego właśnie od niej oczekują.

Hipnoza zemsta ofiary - rysunek 2


Dziękujemy wydawnictwu Akuma za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Hipnoza: Zemsta ofiary.
6/10

OCENA:

Manga kierowana wyłącznie do dorosłego i świadomego czytelnika, któremu nie będą przeszkadzać mocne treści znacząco wykraczające poza sferę erotyki.

3.5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paulinka

Mi osobiście średnio przypadła do gustu. Podczas czytania jej miałam wrażenie ze jest bardziej skierowana do typowego zakompleksionego przegrywa w celu podbudowania jego samooceny niż do przecietnego czytelnika. Ale kreska i sceny z lekkim femdomem nadrabia ta wade

Robetrt

Dlaczego usuwacie tekst z dymków? Chętnie bym zobaczył jak wygląda tłumaczenie. Nie znam tego wydawnictwa, a zawsze jest nadzieja, że kolejna nowe wydawnictwo w końcu zrobi coś porządnie w przeciwieństwie do innych wydawców w Polsce (czytaj nie stosowali durnej lokalizacji wszystkiego na siłę, nie przerysowywali dźwięków oryginalnych etc). Może by się choć zbliżyli do Fakku.
To liczę choć na odpowiedź jak to wygląda na tle naszego beznadziejnego rynku.
Dzięki.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x