Recenzja anime – The Reincarnation of the Strongest Exorcist in Another World #1.

The Reincarnation of the Strongest Exorcist in Another World recenzja anime

Zapewne przynajmniej raz w życiu widzieliście jakąś produkcję dotykającą tematyki reinkarnacji. Pomysł ten daje twórcom naprawdę mnóstwo możliwości. Można odrodzić się w innych czasach, w innym miejscu, czy nawet jako zupełnie inna istota. W przypadku tytułu, o którym będziecie mieli okazję poczytać poniżej, rzecz dotyczy tego drugiego. Łączy się jednak z innymi elementami charakterystycznymi dla podobnych produkcji. Nie przedłużając, zapraszam do recenzji pierwszego sezonu anime The Reincarnation of the Strongest Exorcist in Another World.

Rzadko zdarza się, żeby historia zaczynała się od porażki głównego bohatera. Tak jednak właśnie rozpoczyna się The Reincarnation of the Strongest Exorcist in Another World. Katastrofalnych rozmiarów wpadka dopada głównego bohatera, którego widzimy tuż przed jego śmiercią. Już po kilku pierwszych minutach robi się zatem ciekawie. Widzimy również przedsmak jego magicznych możliwości, które wydają się ogromne i nieograniczone.

Jednakże ktoś go jednak pokonał! Tylko kto to jest i co to za walka? Na te pytania nie dostajemy od razu odpowiedzi. Na szczęście dla egzorcysty imieniem Haruyoshi Kuga, jego wielka moc chroni go przed całkowitą śmiercią. Rzuca zaklęcie, które pozwoli mu odrodzić się w nowym ciele i poprzysięga, że nie popełni już tych samych błędów co dawniej. W ten oto sposób przenosimy się do zupełnie innego czasu, a mężczyzna jest teraz dzieckiem. Synem z nieprawego łoża pewnego arystokraty. Od tego momentu znamy go jako Seika.

Bohater anime zachowuje swoją świadomość. Co więcej, zachowuje również swoje niezwykłe moce, ale trzyma je w tajemnicy przed wszystkimi. Sęk w tym, że w tym nowym świecie magia działa zupełnie inaczej i tego rodzaju magii Seika nie posiada w ogóle. Będzie musiał zatem posiłkować się swoim zupełnie innym i rzucającym się w oczy typem zaklęć, aby osiągnąć zamierzone sobie cele. Chłopak musi spróbować odnaleźć się w nowym otoczeniu. Wraz z nim poznajemy otaczający go świat rządzący się własnymi prawami.

Kolejne odcinki animacji studia Blanc. przedstawiają rozwój bohatera i kolejne przeciwności losu, z którymi się mierzy. Tylko że posiadając ogromne życiowe doświadczenie i potężne moce tak naprawdę nie są one dla niego wielkimi wyzwaniami. Nie oznacza to jednak, że następne historie są nudne. Choć wkrada się tutaj pewien element schematyczności i przewidywalności to zakres umiejętności bohatera oraz niezliczone sposoby, którymi może uporać się ze swoimi problemami, czynią seans serialu ciekawym i wciągającym.

Nie samym Seiką The Reincarnation of the Strongest Exorcist in Another World jednak stoi. Mamy tu sporo interesujących kobiecych postaci. Nasz bohater wręcz wydaje się je do siebie przyciągać. Yifa zaczyna jako zwykła służąca, ale bohater odkrywa w niej magiczny talent i zabiera ją ze sobą do akademii magii. Dodatkowo ich relacja momentami wchodzi na romantyczne tory, głównie za sprawą nieco nieśmiałej dziewczyny. Jej przeciwieństwem jest Amyu, władająca wszystkimi elementami, utalentowana nastolatka, w której Seika dostrzega coś bardzo ważnego. Ma silny charakter i bywa uparta, co czyni jej relację ze wspomnianą wyżej dwójką o wiele ciekawszą.

W poszczególnych epizodach Seika wściubia nos w nie swoje sprawy. Drąży tam, gdzie mógłby sobie odpuścić. Miał zmienić swoje postępowanie, by nie popełniać błędów z poprzedniego życia, ale pewnych cech charakteru nie zmieni nawet reinkarnacja. Bohater szuka spisków, demonów, odnajduje przepowiedzianą w legendzie bohaterkę, a nawet zajmuje się dzieckiem pewnego smoka. Tempo akcji jest dość spokojne, ale samej magii jest mnóstwo, a historie są różnorodne. Nie nudzimy się zatem zbytnio oglądając produkcję. 

Na duży plus animacji działa wiele wątków. Rozgrywające się gdzieś za kulisami rozgrywki Seiki świetnie uzupełniają się z nieco bardziej schematycznymi rozwiązaniami z gatunku fantasy. W połączeniu z bardzo dobrym stylem i oprawą wizualną The Reincarnation of the Strongest Exorcist in Another World wyróżnia się na tle swojej konkurencji. Wisienką na torcie są wyraziści bohaterowie, dla których włączamy kolejne odcinki, nawet gdy nie dzieje się zbyt wiele. Naprawdę więc warto zasiąść do seansu tego dzieła i dobrze się przy nim bawić.

Źródło: YT Crunchyroll Collection.


Inne seriale warte twojej uwagi sprawdzisz na Ceneo.pl


Komiksiarnia Dobra popkultura

The Reincarnation of the Strongest Exorcist in Another World. Sezon 1.
7/10

Ocena:

Solidna porcja fantasy zyskuje w naszych oczach za sprawą świetnie napisanych bohaterów, którzy napędzają całą akcję.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x