Przystojna dziewczyna i panna spod klosza – recenzja mangi.

Przystojna dziewczyna i panna spod klosza recenzja mangi

Oferta jednotomówek wydawnictwa Waneko dosyć regularnie powiększa się o kolejne tytuły. Tym razem w tym gronie wylądowała manga Przystojna dziewczyna i panna spod klosza. Pozycja zaliczana do grona romantycznych komedii (yuri).

Jedną z głównych bohaterek mangi jest Satomi Ookuma, studentka która nie miała jeszcze okazji doświadczyć w swoim życiu prawdziwej miłości. Wszystko zmienia się pewnego dnia, kiedy poznaje ona nader przystojnego młodzieńca i bez pamięci od pierwszego wejrzenia zakochuje się w Mizuki Kandzie. Młodzieńcze zauroczenie nie byłoby niczym zaskakującym, gdyby nie fakt, że ów wybranek serca Satomi tak naprawdę jest dziewczyną, ale o tym bohaterka nie wie.

Cały tytuł w bardzo dużym uproszczeniu można więc określić mianem romantycznej komedii nieporozumień. Satomi nie jest bowiem świadoma kim jest wybranek jej serca, z kolei Mizuki nie kwapi się, aby wyjaśnić całe nieporozumienie. Wokół tego wątku kręci się cała fabuła tytułu, która zamknięta jest w dwóch tomach (na naszym rynku mamy do czynienia z wydaniem zbiorczym).

Nie ma więc co ukrywać, że historia do najbardziej oryginalnych i najbardziej złożonych nie należy. Jest to dosyć liniowa opowieść zaczynająca się ciekawym zwrotem akcji, aby później w bardziej klasycznym stylu pokazać słodko-kwaśny obraz zmiany relacji pomiędzy dwójką bohaterek. Całość czyta się jednak dość przyjemnie i fani gatunku powinni być z lektury usatysfakcjonowani (pod warunkiem, że nie będą oni liczyć na coś wybitnego).

Obok tego wszystkiego nie mogło oczywiście zabraknąć dość typowej dla gatunku warstwy komediowej. Humor opiera się tu głównie na głupiutkim i dość naiwnym sposobie bycia Satomi. Czasem zachowuje się ona dość dziecinnie, ale i tak potrafi wywołać na twarzy czytelnika uśmiech rozbawienia. Troszkę gorzej prezentuje się postać Mizuki, głównie przez jej niezdecydowanie. Widzimy jak lawiruje ona, aby tylko nie zdradzić prawdy, co momentami jest dość irytujące (tym bardziej że sama coś czuje do Satomi).

Mocną stroną Przystojna dziewczyna i panna spod klosza jest na pewno bardzo ładna oprawa graficzna. Uwagę tu szczególnie zwracają niezwykle urokliwe projekty postaci. Artysta majoccoid doskonale radzi sobie również z oddawaniem różnych emocji bohaterów czy prezentacją bardziej szczegółowych scenerii (teł).

Przystojna dziewczyna i panna spod klosza recenzja mangi - przykładowy rysunek.

Całościowo mamy więc tutaj do czynienia z pozycją dobrą, mającą co prawda swoje pewne zauważalne wady, ale i tak wartą polecenia miłośnikom gatunku.


  • Scenarzysta: Mocchi-au-lait
  • Ilustrator: majoccoid
  • Tłumacz: Ewa Wachol
  • Wydawnictwo: Waneko
  • Oprawa: miękka
  • Papier: offset
  • Druk: czarno-biały
  • Data wydania: 6 marzec 2023

Manga do znalezienia na CENEO, Komiksiarnia Katowice, sklep wydawnictwa Waneko.


Przystojna dziewczyna i panna spod klosza.
7/10

Ocena:

Ocena mangi Przystojna dziewczyna i panna spod klosza.Poprawna romantyczna komedia yuri, która zapewnia fanowi gatunku należytą dawkę niezłej rozrywki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x