My Clueless First Friend – recenzja anime.

My Clueless First Friend recenzja anime

Szkolne czasy to dla jednych wspaniały okres w życiu dla innych istny koszmar. Niektórzy podlegają bowiem pewnemu ostracyzmowi i dyskryminacji, choćby ze względu na swój wygląd czy styl ubierania się. Do tej grupy zalicza się pewna dziewczyna, którą wszyscy w klasie nazywają „Ponurym Żniwiarzem” przez co stała się ona odludkiem. Wszystko zmienia się jednak wraz z pojawieniem się w klasie nowego ucznia. Taką właśnie treść można znaleźć w anime My Clueless First Friend, którego recenzję możecie przeczytać poniżej.

Anime oparte jest na mandze autorstwa Taku Kawamury, która doczekała się już 14 tomów i ciągle jest serializowana. Siłą produkcji jest tu między innymi postać nowego ucznia Takady. Chłopak na serio uważa, że jego nowa przyjaciółka Nishimura jest „Ponurym Żniwiarzem”, ciąży na niej super klątwa, a zaprzyjaźniając się z nią, trochę tej klątwy przejdzie na niego. Obok tego do zalet produkcji na pewno należy zaliczyć również udaną próbę pokazania (szczególnie młodym ludziom), że każdy zasługuje na równe traktowanie oraz przyjaźń. Obok wyrazistej warstwy szkolno-komediowej mamy więc tu do czynienia z produkcją z głębszym przesłaniem.

Pierwszy sezon My Clueless First Friend liczy sobie 13 odcinków. Każdy z nich przedstawia kilka krótkich historii z wyżej wspomnianą dwójką bohaterów. Nie od razu zostają oni przyjaciółmi i stopniowo obserwujemy etap ich zbliżenia. Nishimura do tej pory odtrącona przez rówieśników nie może uwierzyć, że ktoś się nią interesuje. Smaku ich relacji dodaje fakt, że Takada otwarcie wypowiada się na temat swojego uwielbienia wobec dziewczyny i jej charakteru. Nie wspominając już o tym, że wszyscy wokół uważają, że zaleca się on do koleżanki. Jest to powodem do wielu powracających żartów w serialu.

Z każdym kolejnym epizodem kibicujemy temu by relacja Nishimury i Takady dalej się rozwijała. Mamy jednak w pamięci fakt, że to wciąż dzieciaki i nie jest to typowa komedia romantyczna, a anime jedynie zawiera niektóre jej elementy. Najfajniejsze jest tu jednak to, że z czasem inni rówieśnicy zaczynają inaczej postrzegać główną bohaterkę, która do tej pory była na uboczu. Serial jest pełen ciepła i optymizmu, a jednocześnie nie ucieka od prawdziwych problemów młodych ludzi. Dla mnie jest to absolutne must-see wśród wiosennych animacji.

Jeśli zaś chodzi o samą stylistykę produkcji, to jest ona dość prosta i skrojona pod młodszego widza. Duże głowy, duże oczy, odpowiednia dawka przesłodzenia wyglądu postaci. Ten styl jednak idealnie pasuje do komediowego klimatu serialu.

My Clueless First Friend nie jest więc może produkcją wybitną, która wymyśla gatunek na nowo. Jednak i tak seria zapewnia widzowi na tyle dużą dawkę rozrywki, że nie można obok niej przejść obojętnie (o ile tylko lubi się takie szkolno-komediowe historie).

Źródło: YT Crunchyroll Collection.


  • Odcinki: 13
  • Premiera: Wiosna 2023
  • Producent: Pierrot, Sony Pictures Entertainment, Square Enix, Animax, Nippon Columbia, BS Fuji, Crunchyroll, Yomiuri TV Enterprise, Jinnan Studio
  • Studio: Studio Signpost Source
  • Źródło: Manga
  • Typ: Shounen
  • Wiek: 11+

Komiksiarnia Dobra popkultura

My Clueless First Friend. Sezon 1.
8/10

Ocena:

Ocena anime My Clueless First Friend.Jeśli chcecie obejrzeć coś zachwycającego, zabawnego, a momentami nawet wzruszającego i godnego polecenia zarówno młodszemu widzowi, jak i nastolatkowi to My Clueless First Friend będzie strzałem w dziesiątkę.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x