Magiczna 7 tom 6: Miasto przeklętych – recenzja komiksu.

Magiczna 7 tom 6: Miasto przeklętych recenzja

Młodzi czarodzieje, mocna akcja, tajemnice i piętrzące się niebezpieczeństwa. Tak właśnie prezentuje się seria Magiczna 7, której szósta odsłona pojawiła się w ofercie Egmontu. Czy i tym razem komiks po zakończonej lekturze pozostawia czytelnika z szerokim uśmiechem zadowolenia na twarzy?

Poprzednie odsłony serii były naprawdę mocno intensywne. W albumie Magiczna 7 tom 6: Miasto przeklętych autor nie ma zamiaru zmieniać tego trendu. Od pierwszych kadrów zanurza on więc odbiorcę w opowieści pełnej akcji i emocji. Widzimy jak młodzi bohaterowie świadomi już swoich mocy wiedzą, że muszą je wykorzystać w dobrym celu, jeśli tylko chcą przetrwać. Ich misją jest teraz dopaść demonicę Jezebel i powstrzymać ją przed wywołaniem ogólnoświatowej katastrofy. Cały czas muszą przy tym unikać potężnych wrogów, którzy tylko czekają na ich potknięcia i błędy.

W szóstej odsłonie serii Kid Toussaint dostarcza odbiorcy ekscytujący i pełen wyrazistej dramaturgii scenariusz, obok którego nie można przejść obojętnie. Autor udowadnia, że jak mało kto potrafi on mocno zaciekawić nastoletniego czytelnika. Odkrywanie emocji, niebezpieczeństw i tajemnic młodych bohaterów jest bowiem niezwykle angażujące i satysfakcjonujące. Scenarzysta doskonale potrafi budować napięcie, co zapewnia emocje niczym na kolejce górskiej. Chwile fabularnego spokoju są tu tylko przystawką do ekscytujących scen z młodymi magami w rolach głównych.

Twórca odpowiednią ilość miejsca poświęca również na odsłanianie osobowości bohaterów, którzy muszą zmagać się z wieloma problemami i zagrożeniami. Ponadto sami jeszcze do końca nie wiedzą, czy aby na pewno stoją oni po stronie dobra, czy zła. Granica ta jest tu bowiem bardzo niewyraźna i w każdym momencie można ją nieświadomie przekroczyć. Powoduje to ich wyraźną ewolucję i wymuszone szybkie dojrzewanie.

Doskonałym dodatkiem do historii są tu rysunki Kennego Ruiza. Jego prace są szczegółowe, dynamiczne i pełne mrocznego klimatu. Doskonale oddają tym samym atmosferę scenariusza i emocje towarzyszące postaciom. Jego styl nieustannie ewoluuje (podobnie jak bohaterowie), jeszcze lepiej dopasowując się do opowieści i stając się jej nierozerwalną częścią.

Magiczna 7 tom 6: Miasto przeklętych recenzja - przykładowy rysunek.
Przykładowe rysunki: Egmont Polska.

Magiczna 7 tom 6: Miasto przeklętych to więc dzieło pełne akcji, humoru i wzruszeń, które stanowi idealną lekturę dla miłośników wartkiej fantastyki w różnym wieku (głównie jednak nastolatków).


  • Scenarzysta: Kid Toussaint
  • Ilustrator: Kenny Ruiz
  • Tłumacz: Maria Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 215×290 mm
  • Liczba stron: 56
  • Oprawa: miękka
  • Druk: kolor
  • Data wydania: 8 luty 2024

Komiks do recenzji dostarczyło wydawnictwo Egmont. Album można również znaleźć w ofercie Komiksiarnia Katowice.


Ocena komiksu Magiczna 7 tom 6: Miasto przeklętych PLUSY: MINUSY:
Angażująca fabuła. Niektóre wątki są trochę za bardzo infantylne.
Ewolucja bohaterów.  
Świetne rysunki.  

 

Magiczna 7 tom 6: Miasto przeklętych.
8/10

Ocena:

Niezwykle udana kontynuacja serii, która dostarcza rozrywki na najwyższym poziomie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x