Kakegurui tom 16 – szybka recenzja.

Kakegurui tom 16 recenzja mangi

Po dłuższej przerwie w moje ręce wpadła manga Kakegurui tom 16. Pora więc ponownie zanurzyć się w szaleństwie hazardu i zobaczyć jak dalej toczą się losy uczniów pewnej elitarnej szkoły średniej.

Szesnasta odsłona serii skupia się na ukazaniu dalszego wątku wyborów do samorządu szkolnego, wraz z zakończeniem tego etapu historii. Na placu boju o stołek przewodniczącego pozostało już tylko kilku uczniów. Każdy (lub prawie każdy) jest mocno zdeterminowany do tego, aby odnieść ostateczny sukces i gotowy jest dosłownie na wszystko. Przyjdzie nam więc tu obserwować dużą dawkę „hazardowego szaleństwa”, które prowadzi do zaskakującego finału.

Hazard, knowania, oszustwa, przekupstwa – tego rodzaju elementy szczelnie wypełniają mangę, potęgując napięcie udzielające się czytelnikowi. Wszystkie ona jednak dość dobrze znane są fanom cyklu, bo pojawiają się w serii prawie od samego początku. Szesnasta odsłona serii to jednak również kilka scenariuszowych niespodzianek. Jedną z nich jest zepchnięta na dalszy plan Yumeko. Nastolatka z nieznanych nam powodów unika nowych hazardowych starć i na pewien czas znika z pierwszego planu historii.

Pierwsze i najważniejsze skrzypce odgrywa tu trójka Kirari, Ririka i Mary. To na ich pokerowym pojedynku twórca skupia największą uwagę, dodając do tego oczywiście porcję wyrazistych emocji. Wątek ten okazjonalnie przerywany jest scenami z innymi uczniami, którzy ciągle biorą udział w toczącej się walce i każdy z nich ma w tym jakiś swój ukryty cel. Wszystko to powoli wraz z przeczytanymi stronami nabiera większego sensu, ostatecznie wyjaśniając się w wielkim finale. Tomik oczywiście kończy się w taki sposób, aby ponownie mocno pobudzić ciekawość czytelnika i zachęcić go do sięgnięcia po kolejną odsłonę.

Od strony fabularnej mandze nie można więc niczego zarzucić. Zarówno tempo akcji, pewne sekrety, jak i różnorakie emocje bohaterów są dobrze i ciekawie zaprezentowane. Dodatkiem do tego jest ponadto kolejny raz świetnie prezentująca się oprawa graficzna. Uwagę czytelnika szczególnie przykuwają projekty postaci i ich twarze.

Kakegurui tom 16 recenzja mangi - przykładowy rysunek.

Kakegurui tom 16 powinien więc w pełni usatysfakcjonować fana serii i zapewnić mu tym samym odpowiednią dawkę szalonej rozrywki. Teraz pozostaje tylko czekać na kolejną odsłonę.


  • Scenarzysta: Homura Kawamoto
  • Ilustrator: Toru Naomura
  • Tłumacz: Karolina Dwornik
  • Wydawnictwo: Waneko
  • Oprawa: miękka
  • Papier: offset
  • Druk: czarno-biały
  • Data wydania: 28 marzec 2023

Manga do znalezienia na CENEO, Komiksiarnia Katowice oraz sklepie wydawnictwa Waneko.


Kakegurui tom 16.
7.5/10

Ocena:

Ocena Kakegurui tom 16.Kolejna szalona dawka mangowej rozrywki, która powinna zaciekawić i zadowolić fanów serii.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x