Jazz Maynard tom 3: Live in Barcelona – recenzja komiksu.

Jazz Maynard tom 3: Live in Barcelona recenzja

Po Islandzkiej przygodzie Jazz powraca do Barcelony, a na naszym rynku pojawia się album Jazz Maynard tom 3, w którym na czytelnika czeka mroczna i poruszająca opowieść o muzyce, zemście i odkupieniu. Gotowi na akcję w akompaniamencie trąbki?

Jazz i Teo powrócili do El Raval (artystyczna dzielnica Barcelony). Bliskość rodziny i przyjaciół sprawia, że łatwo zapominają o przeszłości, pragnąc ją zostawić daleko z tyłu. Jazz skupia się na swojej największej pasji (muzyce) i jest bliski wydania pierwszej płyty. Wszystko więc układa się najlepiej, jak tylko można to sobie wymarzyć. Niestety, ale na jego drodze muszą pojawić się jakieś poważne przeszkody. Zaczyna się to od zabójstwa wuja Raimundo przez bandę rzezimieszków. Śmierć ta wymaga wymierzenia sprawiedliwości, a to niestety szybko wyciąga na światło dzienne mrok, za który będzie trzeba słono zapłacić.

Live in Barcelona podobnie jak poprzednie odsłony serii jest komiksem oferującym czytelnikowi dużą porcję widowiskowości. W finale swojej historii autor postanowił jednak jeszcze bardziej podbić mrok i brutalność. Dodając do tego genialnie przygotowaną atmosferę napięcia i niepewności, otrzymujemy tytuł, od którego nie można się oderwać.

Komiks ponadto porusza również ważne tematy, takie jak zemsta, lojalność, rodzina i dążenie do odkupienia. Wątki te są naprawdę dobrze przygotowane, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę dość mocno ograniczoną ilość miejsca.

Na uwagę czytelnika (zwłaszcza fana cyklu) zasługuje tu również intrygująca prezentacja głównego bohatera. Jazz opowiadając swoją historię wyraźnie wątpi sam w siebie. Szuka on dla siebie lepszej przyszłości, jednocześnie odmawiając sobie szczęścia ze względu na swoją przeszłość. Piętrzący się tu mrok i bezpardonowość dotyczy więc nie tylko samej akcji, ale również tego, co dzieje się w samym bohaterze.

Najmniejszych uwag nie można mieć tu również do oprawy graficznej, która prezentuje się fenomenalnie. Kadrowanie, ujęcia, szczegóły, retrospekcje – wszystko jest tu na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Artysta nie stroni tu również od dość sugestywnej brutalności, co jeszcze bardziej podkreśla dynamikę historii.

Jazz Maynard tom 3 recenzja - przykładowy rysunek.
Przykładowy rysunki: Non Stop Comics.

Jazz Maynard tom 3: Live in Barcelona to więc znakomity finał świetnej historii, którą warto przeczytać, będąc fanem mrocznych komiksowych thrillerów.


  • Scenarzysta: Raule
  • Ilustrator: Roger Ibanez Ugena
  • Tłumacz: Jakub Syty
  • Wydawnictwo: Non Stop Comics
  • Format: 221×279 mm
  • Liczba stron: 48
  • Oprawa: twarda
  • Papier: kredowy
  • Druk: kolor
  • Data wydania: 21 luty 2024

Komiks do recenzji dostarczyło wydawnictwo Non Stop Comics. Album można również znaleźć w ofercie Komiksiarnia Katowice.


Ocena komiksu Jazz Maynard tom 3: Live in Barcelona. PLUSY: MINUSY:
Niesamowity klimat. Zdecydowanie komiks jest za krótki.
Intensywność historii.  
Ciekawy główny bohater.  
Świetna oprawa rysunkowa.  

 

Jazz Maynard tom 3: Live in Barcelona.
9/10

Ocena:

Świetna odsłona, która nie tylko zamyka najważniejsze wątki, ale również zapewnia czytelnikowi porcję intensywnych doznań.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x