Hillbilly tom 1 – recenzja komiksu.

Hillbilly tom 1 recenzja

Jeśli lubicie nietuzinkowe i mocno oryginalne historie fantasy, to zdecydowanie powinien was zainteresować album Hillbilly tom 1. Jest to dzieło autorstwa Erica Powella, którego możecie kojarzyć zarówno z jego wkładu w świat Marvel czy DC, ale przede wszystkim za sprawą kultowej serii The Goon. Autor tym razem zabiera nas do świata, gdzie przyjdzie nam zmierzyć się z siłami zła w postaci okropnych wiedźm.

Już pierwsze ilustracje, jeszcze zanim przechodzimy do pięciu historii zawartych w pierwszym tomie, dają nam pewne pojęcie o tym, z jakim klimatem będziemy mieli do czynienia. Choć główny bohater sprawia wrażenie przerażającego i brutalnego, to w gruncie rzeczy jest prostym, a w szczególności miłującym ludzi, zwierzęta i naturę człowiekiem. Stąd zresztą tytuł, który w tłumaczeniu na język polski oznacza prostaka.

Hillbilly tom 1 to iście magiczna przygoda. Wiedźmy, gobliny, duchy, przeklęte przedmioty. To wszystko i jeszcze więcej mamy okazję zobaczyć na kolejnych stronach komiksu. Same historie są ze sobą powiązane jedynie postacią głównego bohatera Rondella i stanowią wprowadzenie do opowieści autorstwa Erica Powella. Pochodzenie mężczyzny oraz cel jego podróży po Appalachach poznajemy, gdy gawędzi on z uratowanym w mrocznym lesie młodym chłopcem.

Rondell to niezwykle oryginalnie wyglądająca postać. Wielki, brodaty, z czarnymi oczami ziejącymi pustką. Kontrastuje to z jego miłym i z reguły przyjaznym usposobieniem. Jest w nim coś, co przyciąga ku niemu nasze spojrzenie. Posługuje się on również niezwykłą bronią, którą jest tasak Lucyfera. To właśnie za jej pomocą ma on zamiar zniszczyć wszystkie żyjące wiedźmy.

Hillbilly tom 1 recenzja - przykładowy rysunek.
Przykładowe rysunki: Nagle Comics.

Pierwszy tom komiksu został również wzbogacony o różne szkice i pierwowzory poszczególnych postaci. Dają nam one wgląd w to, jak kiełkował pomysł na Hillbilly. To niesamowita historia, po którą spokojnie mogą sięgnąć zarówno młodsi, jak i dojrzali czytelnicy. Co prawda znajdzie się tu kilka krwawych i drastycznych momentów. Całość utrzymana jest jednak w jedynej w swoim rodzaju, magicznej, może wręcz onirycznej atmosferze, dającej się porwać każdemu. Przewracając kolejne strony, czujemy wręcz jak legendy ożywają na naszych oczach i chcemy stać się częścią nich.


  • Scenarzysta: Eric Powell
  • Ilustrator: Eric Powell
  • Wydawnictwo: Nagle Comics
  • Format: 170×260 mm
  • Liczba stron: 132
  • Oprawa: twarda z obwolutą
  • Druk: kolor
  • Data wydania: 22 marzec 2024

Komiks do recenzji dostarczyło wydawnictwo Nagle Comics. Album można również znaleźć w ofercie Komiksiarnia Katowice.


Ocena komiksu Hillbilly tom 1. PLUSY: MINUSY:
Piękne ilustracje. Historie mogłyby być nieco bardziej rozbudowane.
Oryginalny klimat.  
Ciekawy główny bohater.  

 

Hillbilly tom 1.
7.5/10

Ocena:

Poszukiwacze magicznych światów i miłośnicy fantasy będą usatysfakcjonowani, sięgając po Hillbilly, gdzie znajdą dokładnie to, czego potrzebują do szczęścia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x