Gun Honey tom 1 – recenzja komiksu.

Gun Honey tom 1 - recenzja

Piękno, pikanteria, przemoc, krew, strach i mocny zapach prochu, a wszystko to podane w formie kryminału noir. Tak właśnie prezentuje się album Gun Honey tom 1, który pojawił się na naszym rynku nakładem wydawnictwa Egmont. Brzmi to wszystko dość intrygująco.

Główną bohaterką komiksu jest Joanna Tan zwana jako Gun Honey. Prawdziwa legenda w pewnych nie zawsze praworządnych kręgach. To właśnie do niej trzeba się zwrócić, jeśli tylko istnieje potrzeba przetransportowania gdzieś broni bez zwracania uwagi. Jest ona prawdziwym mistrzem w swoim fachu. Nawet najlepszym czasem przytrafi się jednak jakiś błąd. W jej przypadku zakończył się on wymuszoną współpracą z pewną agencją federalną, co z czasem przeradza się w sprawę mocno osobistą.

Sam zarys fabuły jasno pokazuje, że mamy tu do czynienia z prostą widowiskową historią pełną sprawdzonych schematów. Autorowi udaje się jednak ulepić z tego coś, co naprawdę potrafi przyciągnąć uwagę fanów pulp fiction. Gun Honey to bowiem angażujący kryminał przygodowy, który dodatkowo doprawiony jest dreszczykiem emocji z thrillerów.

Mocna, bezpardonowa i często dość brutalna akcja jest tylko jedną z kilku zalet tytułu. Bezsprzecznie największym plusem serii i zarazem jej gwiazdą wyróżniającą cykl na tle konkurencji jest główna bohatera. Joanna Tan to femme fatale w pełnej krasie. Oszałamiająco piękna, pewna siebie i zdolna do wykaraskania się z każdych tarapatów. Pierwszy tom ukazuje jej spryt, wiedzę, seksualność, niezwykłe umiejętności oraz zapalczywość i bezwzględność, jeśli tylko ktoś nadepnie jej na odcisk. Błyszczy ona dosłownie na każdej stronie komiksu i zdecydowanie nie chodzi tu tylko o jej wdzięki (które często prezentuje w pełnej krasie). Nie jest to nic dziwnego, tym bardziej że trudno nie odnieść wrażenia, że Adai pierwsze stworzył bohaterkę a dopiero później kreślił wokół niej cały świat i opowieść, co ma swój niezaprzeczalny urok, ale nie należy również oczekiwać od scenariusza niczego epickiego.

Gun Honey tom 1 recenzja - przykładowy rysunek.
Przykładowy rysunek: Egmont Polska.

Jeśli chodzi o stronę wizualną, Ang Hor Kheng i Asiruf Rahman (kolory) wykonali solidną robotę. Artysta postawił tu na szorstki, realistyczny styl, który utrzymuje historię na stałym poziomie. Sceny, w których Tan demonstruje swoje umiejętności, są odpowiednio kinowe. Z kolei te „spokojniejsze” z prezentacją jej wdzięków utrzymują lekką, ale wyrazistą dawkę pikanterii.

Gun Honey tom 1 to więc naprawdę udany początek poprawnej dynamicznej serii, w której drzemie potencjał do zapewnienia czytelnikowi prostej, acz intensywnej dawki rozrywki.


  • Scenarzysta: Charles Ardai
  • Ilustrator: Ang Hor Kheng
  • Tłumacz: Mateusz Lis
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 170×260 mm
  • Liczba stron: 112
  • Oprawa: miękka
  • Druk: kolor
  • Data wydania: 22 listopad 2023

Komiks do znalezienia na Komiksiarnia Katowice oraz sklepie wydawnictwa Egmont.


Gun Honey tom 1.
7.5/10

Ocena:

Ocena komiksu Gun Honey tom 1.Solidny numer przedstawiający nam tytułową bohaterkę, otaczający ją świat oraz prezentuje jej niezwykłe umiejętności. Wszystko to podane w przyjemnej w odbiorze sensacyjno-kryminalnej formie, która potrafi zaangażować dorosłego czytelnika.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x