Choujin X tom 2 – recenzja mangi.

Choujin X tom 2  recenzja mangi

Pierwszy tom serii Choujin X zaoferował czytelnikowi mocną akcję, wyrazisty świat, dużą dawkę mroku i nieźle nakreślonych bohaterów. Mieliśmy więc do czynienia z intrygującym początkiem serii. Pora więc sprawdzić jak na tym obiecującym tle wypada druga część cyklu.

Choujin X tom 2 rozpoczyna się dalszą kontynuacją walki Ely, Tokio i Nari. Od samego początku tytuł uderza więc w mocne tony, zapewniając czytelnikowi odpowiednio dużą dawkę adrenaliny. Na późniejszych stronach mangi robi się znacznie spokojniej, ale nie mniej ciekawie. Poznajemy bowiem organizację YamatoMori. Jednostkę zrzeszającą choujinów dbającą o porządek i bezpieczeństwo ludzkości (chroniąc ich przed różnymi zagrożeniami). To właśnie ta prywatna organizacja ma stać się miejscem, w którym Tokio lepiej pozna i zrozumie posiadane przez siebie moce. Obok znacznie intensywnego rozbudowania świata i odkrycia kilku jego tajemnic, autor w tomiku tym wprowadza również na scenę kilka nowych postaci, które wyraźnie odegrają jakąś znaczącą rolę w późniejszym etapie historii.

Spora część drugiego tomu poświęcona jest więc dowiadywaniu się jak być Choujinem ze wszystkimi obowiązującymi ich prawami i zasadami. Jest to również dobry punkt wyjścia do bardziej złożonej treści, która dotyka poznawania samego siebie i umiejętności radzenia sobie ze znaczeniem własnego życia. Głównie dotyczy to postaci Ely i Tokio, którzy mają zupełnie inne podejście do swoich mocy i inaczej widzą swoją przyszłość. Jedno z nich jest całkowicie pozbawione marzeń i planów, drugie zaś z wielkim optymizmem patrzy na to, co przyniesie jutro.

Choujin X tom 2  recenzja mangi - przykładowy rysunek.

Jak na mangę z gatunku shōnen przystało, nie mogło tu również zabraknąć bardziej widowiskowych momentów (nie tylko tych z początku tomiku). W pewnym momencie scenariusz skupia uwagę na byłym bejsboliście Shiozakim, który coraz bardziej zatraca się w drzemiącym w nim gniewie, co ostatecznie powoduje utratę kontroli nad swoimi mocami. To z kolei prowadzi do kolejnej intensywnej i mocno widowiskowej potyczki, w której to młodzi bohaterowie będą mieli okazję zaprezentować, w jakim stopniu opanowali swoje moce.

Na ponad 260 stronach mangi Choujin X tom 2 znajdziemy więc odrobinę dramatu, nieoczekiwany, ale dobrze zaprezentowany humor, kolejną porcję mroku i oczywiście mocną dawkę wyrazistej akcji. Tomik angażuje czytelnika na wielu płaszczyznach, zapewniając mu naprawdę wyśmienitą rozrywkę i motywując go do sięgnięcia po kolejną część. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne tomy serii będą równie ciekawe i intensywne.


  • Scenarzysta: Sui Ishida
  • Ilustrator: Sui Ishida
  • Tłumacz: Karolina Dwornik
  • Wydawnictwo: Waneko
  • Oprawa: miękka
  • Papier: offset
  • Druk: czarno-biały
  • Data wydania: 10 kwiecień 2023

Manga do znalezienia na Komiksiarnia Katowice oraz sklepie wydawnictwa Waneko.


Choujin X tom 2.
9/10

Ocena:

Ocena mangi Choujin X tom 2.Gęsta, dzika, emocjonalna, głęboka, bezpardonowa i brutalna dawka treści, która szczelnie wypełnia karty mangi i zapewnia czytelnikowi dużą dawkę intensywnych wrażeń.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x