Great Teacher Onizuka tom 8 – recenzja mangi.

Great Teacher Onizuka tom 8 recenzja

Szaleństwo, niepoprawny humor i gigantyczna dawka różnorakich skrajnych emocji. Trzy elementy, które od samego początku stanowią o sile serii i mocno przyciągają uwagę potencjalnego czytelnika. Nie brakuje ich również w Great Teacher Onizuka tom 8, w którym to tytułowy nauczyciel ponownie pokazuje, dlaczego jest najlepszy.

Ósma odsłona serii zaczyna się od dłuższego monologu Toshiyuki Saejimy. Kolegi Onizuki z czasów gangu motocyklowego, który teraz jest policjantem, z dość umownym poczuciem obowiązku i sprawiedliwości. Raczej jest to ostatnia osoba, do której można byłoby się zwrócić po radę w chwili kryzysu, jaki przeżywa główny bohater. Wszystko to z powodu niezwykle inteligentnej Urumi Kanzaki, która uczyniła z Onizuki swojego niewolnika spełniającego każdą jej zachciankę. Na chwilę obecną musi on zacisnąć zęby i spełniać jej żądania. Cały czas szuka on jednak sposobu na wyrwanie się z tej matni.

Początek tomiku wypełniony jest więc przeróżnymi humorystycznymi sytuacjami. Zaserwowane żarty dla wielu mogą być dość prostackie, ale każdy, kto dotarł do tej odsłony serii, jest raczej już do tego przyzwyczajony. Poza tym naprawdę trudno jest się przy nich nie uśmiechnąć (zwłaszcza patrząc na mimikę głównego bohatera). Nastrój zmienia się w momencie spotkania byłej nauczycielki nastolatki, która stopniowo odkrywa przed nami powody jej obecnego zachowania. Onizuka podejmuje się więc zadania uzdrowienia jej duszy i pokazania, że świat wokół niej potrafi być naprawdę wspaniały. Oczywiście wdrożony przez niego plan będzie bardzo nietuzinkowy.

Autor kolejny więc raz trzyma się przyjętego schematu, gdzie łączy szaleństwo, lekką wulgarność i zwariowany humor z różnymi trudnymi kwestiami dotyczącymi edukacji i różnorakich problemów nastolatków. Często porusza on naprawdę trudne i dramatyczne kwestie, robiąc to jednak w sposób bardzo przystępny i mocno nietuzinkowy, tworząc tym samym komediodramat, od którego trudno jest się oderwać.

Jeśli chodzi o oprawę rysunkową, to ta nie ulega zmianie i nadal prezentuje się dobrze. Rysunek czasem może wydawać się dość niechlujny, ale artysta potrafi również kreślić wyśmienite projekty postaci z towarzyszącymi im różnymi emocjami. Najważniejsze jest to, że rysunki doskonale pasują do treści i stanowią jej dopełnienie.

Great Teacher Onizuka tom 8 recenzja - przykładowy rysunek.

Great Teacher Onizuka tom 8 jest więc pozycją zapewniającą zarówno przyjemną dawkę zwariowanej rozrywki, jak i skłaniającą odbiorcę do pewnych refleksji. Na pewno nie jest to jednak manga idealna, ale fani serii raczej tego od tytułu nie oczekują.


 • Scenarzysta: Toru Fujisawa
 • Ilustrator: Toru Fujisawa
 • Tłumacz: Aleksandra Watanuki, Mateusz Łukasik, Agnieszka Zychma
 • Wydawnictwo: Waneko
 • Liczba stron: 192
 • Oprawa: miękka w obwolucie
 • Papier: offset
 • Druk: czarno-biały
 • Data wydania: 28 kwiecień 2023

Manga do znalezienia na CENEO, Komiksiarnia Katowice oraz sklepie wydawnictwa Waneko.


Great Teacher Onizuka tom 8.
7.5/10

Ocena:

Ocena mangi Great Teacher Onizuka tom 8.Kolejna świetna pozycja w serii i obowiązkowa lektura dla fanów mangi i każdego, kto szuka dobrej zabawy z nutką dramatyczności.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x