Great Teacher Onizuka tom 7 – recenzja mangi.

Great Teacher Onizuka tom 7 recenzja mangi

Gotowi na kolejną dawkę szaleństwa w wykonaniu Najlepszego Nauczyciela na świecie? Jeśli tak to w Great Teacher Onizuka tom 7 czeka na was dawka mocnej mangowej rozrywki, w której nie znajdziecie współczesnej poprawności, zamiast tego otrzymacie ostrą mangową jazdę po bandzie.

W końcówce poprzedniego tomu Eikichi Onizuka znalazł się w niezbyt przyjemnej sytuacji. Z kilkoma ranami postrzałowymi wylądował on w szpitalu, a piętrzące się wokół niego niedopowiedzenia doprowadzały co niektórych do szaleństwa (zwłaszcza zastępcę dyrektora). Sprawa szybko się jednak wyjaśniła, tak samo, jak zagoiły się jego rany. Ponadto z najlepszym wynikiem zdał on ważny egzamin i teraz w chwale może powrócić do szkoły. Nie wszyscy jednak z tego powrotu są zadowoleni. Część uczniów żywi do niego ogromną niechęć i są gotowi na wszystko, aby się go pozbyć. Pomocna w tym planie ma być Urumi Kanzaki, niezwykle inteligentna nastolatka, uwielbiająca niszczyć życie innym. Czy samozwańczy Najlepszy Nauczyciel również stanie się jej ofiarą?

Fujisawa w Great Teacher Onizuka tom 7 kolejny raz demonstruje swoją niezwykłą umiejętność łączenia humoru i dramatu. Pozornie prosta historia skrywa dość złożoną narrację, pozwalając aby humorystyczne momenty były przeciwwagą do scen mocno nacechowanych emocjami. Autor w przemyślany sposób ukazuje różne problemy nastolatków (które ciągle są aktualne), z którymi nie zawsze potrafią oni sobie sami poradzić.

Jest to ciekawie pokazane w wątku wspomnianej Urumi, z którą Onizuka będzie miał wiele szalonych problemów, ale jednocześnie za wszelką cenę będzie się starał znaleźć z nią odpowiedni kontakt. Czytelnik, przewracając kolejne strony mangi, mocno zastanawia się nad poczynaniami dziewczyny i powodami takiego jej zachowania. W tomiku jest więc również nutka tajemniczości, która napędza ciekawość odbiorcy.

Jeśli chodzi o tempo części siódmej, to utrzymuje ono odpowiednią równowagę pomiędzy momentami skupiającymi się na postaciach, scenami komediowymi i rozwojem fabuły. Płynne przechodzenie pomiędzy tymi elementami scenariusza jeszcze bardziej angażuje odbiorcę i nie pozwala mu się oderwać od lektury mangi, aż nie zobaczy on ostatniej strony.

Od strony graficznej mandze również trudno coś zarzucić. Artysta nadal stawia na przesadną ekspresję bohaterów (zwłaszcza Onizuki) i dynamiczne sekwencje akcji, co potęguje szalony humor tytułu, któremu trudno jest się oprzeć (zwłaszcza starszemu czytelnikowi).

Great Teacher Onizuka tom 7 recenzja mangi - przykładowy rysunek.

Great Teacher Onizuka tom 7 to więc nic innego jak świetna kontynuacja serii, która nie tylko poprawia humor czytelnika, ale również skłania go do pewnych refleksji.


  • Scenarzysta: Toru Fujisawa
  • Ilustrator: Toru Fujisawa
  • Tłumacz: Aleksandra Watanuki, Amelia Lipko, Mateusz Łukasik
  • Wydawnictwo: Waneko
  • Oprawa: miękka
  • Papier: offset
  • Druk: czarno-biały
  • Data wydania: 30 styczeń 2023

Manga do znalezienia na CENEO, Komiksiarnia Katowice, sklepie wydawnictwa Waneko.


Great Teacher Onizuka tom 7.
8/10

Ocena:

Ocena Great Teacher Onizuka tom 7.Najlepszy Nauczyciel Onizuka zdecydowanie jest najlepszy w zapewnieniu czytelnikowi wyrazistej rozrywki, która na długo zostanie przez niego zapamiętana.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x