Frnck tom 7 – recenzja komiksu.

Frnck tom 7 recenzja komiksu

Frnck tom 7 zabiera nas w mroźną podróż po prehistorycznej zimie. Młody bohater i jego plemię mierzą się tutaj nie tylko z surowym klimatem, ale również z niebezpiecznymi przeciwnikami dosiadającymi dinozaury. W treści nie brakuje widowiskowości, ale czy album ma jeszcze coś do zaoferowania?

Siódma odsłona serii zaczyna się dosyć nietypowo, bowiem od pewnych wydarzeń z 1962 roku. Widzimy, jak pewna grupa porywa samolot, który w wyniku pewnych wydarzeń przenosi się w czasie. Ocaleli z tej katastrofy, muszą jakoś odnaleźć się w nowej dla siebie rzeczywistości. Ich ambicją jest stworzenie zupełnie nowego świata. Obok tego wątku mamy tu również okazję śledzić dalsze losy tytułowego bohatera, który nadal uważa prehistorię za beznadziejną. Nic w tym dziwnego, szczególnie kiedy na każdym kroku coś próbuje cię zjeść albo uśmiercić.

Z każdym kolejnym pojawiającym się tomem Olivier Bocquet buduje coraz to bardziej złożony świat, w którym regularnie odkrywane są jakieś sekrety. Tym razem scenarzysta skupia się na odsłonięciu małego wycinka przeszłości jednego z towarzyszy Frncka. Treści te nacechowane są widowiskowością, dramaturgią oraz całkiem żywymi ludzkimi emocjami. Twórca sprawnie łączy te elementy, mozolnie budując napięcie, które angażuje czytelnika do ostatniego kadru.

Nie mogło tu również zabraknąć ciekawego obrazu głównego bohatera. Chłopak coraz mniej przypomina początkowego fajtłapę (chociaż nadal zdarzają mu się różne wpadki). Zbierane przez niego doświadczenie owocuje jego ewolucją.

Poważniejsze treści przeplatane są tu oczywiście ponadto sporą dawką przyjemnego w odbiorze humoru. Podobnie jak w poprzednich tomach są to głównie żarty sytuacyjne, ale same dialogi również czasem potrafią wywołać uśmiech na twarzy czytelnika.

Mocną stroną Frnck tom 7 jest również oprawa graficzna. Brice Cossu ponownie zachwyca nas rysunkami, które doskonale oddają prehistoryczny świat zachowując jednocześnie swoją kolorową cartoonową stylistykę.

Frnck tom 7 recenzja komiksu - przykładowy rysunek.
Przykładowe rysunki: Egmont Polska.

Mamy więc tutaj do czynienia z kolejną wyśmienitą odsłoną serii, która ciągle ma jeszcze wiele do zaoferowania czytelnikowi, dzięki czemu z wielką przyjemnością sięga się po kolejne wydane albumy.


  • Scenarzysta: Olivier Bocquet
  • Ilustrator: Brice Cossu
  • Tłumacz: Agata Cieślak
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 215×290 mm
  • Liczba stron: 56
  • Oprawa: miękka
  • Druk: kolor
  • Data wydania: 10 kwiecień 2024

Ocena komiksu Frnck tom 7. PLUSY: MINUSY:
Kilka ciekawych tajemnic. Momentami treść jest trochę zbyt infantylna.
Świetny humor.  
Wartka akcja.  
Ładna oprawa graficzna.  

 

Frnck tom 7.
8/10

Ocena:

Wciągający koktajl prehistorii, akcji, humoru, dramaturgii i emocji, od którego naprawdę trudno jest się oderwać.


Album do recenzji dostarczyło wydawnictwo Egmont. Komiks można również znaleźć w ofercie Komiksiarnia Katowice.


 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x