Flash. Najszybszy Człowiek na Ziemi – recenzja komiksu.

Flash. Najszybszy Człowiek na Ziemi recenzja komiksu

Oferta wydawnictwa Egmont w maju 2023 poszerzyła się o album Flash. Najszybszy Człowiek na Ziemi. Produkcja ta jest mocno związana z debiutującym w czerwcu filmem ze stajni DC, stanowiąc jego oficjalne komiksowe wprowadzenie.

Początki karier wielkich herosów bywają dosyć trudne. Tak właśnie jest w przypadku Barry’ego Allena. Po swoich wyczynach w Lidze Sprawiedliwości postanowił on stać się prawdziwym superbohaterem. Zdaje on sobie sprawę z tego, że czeka go długi i wyczerpujący trening swoich zdolności. Jego mentorem na ścieżce rozwoju zostaje Batman. Obrońca Gotham uważa, że jego podopieczny najszybciej opanuje swoje moce, jeśli będzie stawiał czoła nowym poważnym przeciwnikom, którzy zagrażają mieszkańcom Central City.

Powyższy opis scenariusza Flash. Najszybszy Człowiek na Ziemi dość jasno pokazuje, że mamy tu do czynienia z komiksem nastawionym głównie na akcję. Całość albumu składa się z trzech oryginalnych historii, w których to tytułowy Flash stawia czoła kolejnym przeciwnikom i tym samym szlifuje swoje zdolności (korzystając jednocześnie z dobrych porad Batmana). Historia jest więc bardzo prosta (klasyczna), ale na tyle przyjemna w odbiorze, że nie można owej prostoty uznać za wadę.

Kenny Porter w niezłym stylu łączy klasyczną superbohaterską widowiskowość z obrazem rozwijającego się początkującego herosa. Rozwój ten być może nie jest jakoś nadmiernie głęboko zaprezentowany, ale całkiem przyjemnie się go obserwuje. Autor ponadto łączy tu sceny akcji z momentami bardziej dramatycznymi czy solidną dawką poprawnego humoru.

Mocną stroną albumu jest również jego oprawa rysunkowa. Każda z dostępnych tu historii została narysowana przez innego artystę (Juan Ferreyra, Jason Howard, Ricardo Lopez Ortiz). Całe trio naprawdę bardzo solidnie wykonało powierzone im zadanie. Postawili oni na dość kolorowy i mocno cartoonowy styl, zauważalnie jednak odróżniający kolejne rozdziały. Każdemu z rysowników udało się nie tylko dobrze zobrazować akcję, ale również rozwój młodego początkującego bohatera.

Flash. Najszybszy Człowiek na Ziemi - przykładowy rysunek.
Przykładowa grafika: Egmont Polska.

Flash. Najszybszy Człowiek na Ziemi nie jest więc produkcją wybitną, ale na tyle dobrą, że potrafi ona dostarczyć fanowi DC odpowiedniej dawki rozrywki. Na pewno jest to komiks, po który zdecydowanie warto sięgnąć, jeśli planuje się wizytę w kinie.


  • Scenarzysta: Kenny Porter
  • Ilustrator: Juan Ferreyra, Jason Howard, Ricardo Lopez Ortiz Tłumacz: Marek Starosta
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 167×255 mm
  • Liczba stron :128
  • Oprawa: miękka
  • Papier: kredowy
  • Druk: kolor
  • Data wydania: 17 maj 2023

Komiksy w dobrych cenach znajdziesz na Ceneo oraz Komiksiarnia Katowice.

Komiksiarnia Dobra popkultura


Flash. Najszybszy Człowiek na Ziemi.
6.5/10

Ocena:

Ocena Flash. Najszybszy Człowiek na Ziemi.Poprawna dawka prostej superbohaterskiej rozrywki, wywołująca uśmiech zadowolenia na twarzy fana DC.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x