Choujin X tom 3 – recenzja mangi.

Choujin X tom 3 recenzja mangi

Wielka moc wymaga wielkich poświęceń i jeszcze większej odpowiedzialności. Wszystko to ma bardzo bezpośredni wpływ na życie młodych bohaterów, którzy będą musieli podjąć kilka ważnych dla siebie decyzji, których efekty mamy okazję zobaczyć w mandze Choujin X tom 3.

W trzecim tomie serii Sui Ishida w dalszym ciągu dostarcza czytelnikowi mieszanki wciągającej akcji, napięcia, niesamowitego klimatu, piętrzących się sekretów i postępującej ewolucji bohaterów. W skrócie znajdziemy tu wszystko, co stanowi siłę dobrego shōnena i momentalnie wywołuje uśmiech zadowolenia na twarzy fana gatunku.

Widzimy tu, jak Ely intensywnie przykłada się do swojego treningu i coraz lepiej przystosowuje się do realiów szkoły, gdzie uczęszcza wraz z Tokio. Chłopak obserwując jej determinację, coraz intensywniej zaczyna zastanawiać się nad własnym życiem i celem, którego do tej pory mu brakowało. Rozważania te zostają przerwane koniecznością zmierzenia się z nowym nietuzinkowym przeciwnikiem. Daje to okazję Ely do zaprezentowania efektów swojego wzmożonego szkolenia. Bitwa jest intensywna, prezentując charakterystyczne dla Ishidy dynamiczne sekwencje akcji. Stanowi ona jednak dopiero zalążek pozostałej treści naznaczonej intensywną dawką adrenaliny.

Choujin X tom 3 recenzja - przykładowy rysunek.

Obok tego bardzo ważną rolę w scenariuszu odgrywa również rozwój postaci. Dotyczy to nie tylko dwójki głównych bohaterów, ale również Azumy, który powraca na łamy mangi i zaczyna odgrywać w historii ważniejszą rolę. Jego ogromne pragnienie zostania bohaterem i wspierania wszystkich dookoła stanowi świetny kontrast z niezdecydowaniem i wewnętrznymi rozterkami Tokio. Dodatkowo nadaje to ich relacji pewnej wyrazistej emocjonalności, która wpływa na obu nastolatków.

Choujin X tom 3 to więc kolejna wyśmienita odsłona serii, która z każdą przeczytaną stroną coraz mocniej zachwyca czytelnika, wciągając go w nietuzinkowy, mroczny świat pełen przemocy i dramatów.


  • Scenarzysta: Sui Ishida
  • Ilustrator: Sui Ishida
  • Tłumacz: Karolina Dwornik
  • Wydawnictwo: Waneko
  • Oprawa: miękka
  • Papier: offset
  • Druk: czarno-biały
  • Data wydania: 8 czerwiec 2023

Manga do znalezienia w sklepie wydawnictwa Waneko oraz na Komiksiarnia Katowice.


Choujin X tom 3.
9/10

Ocena:

Ocena mangi Choujin X tom 3.Fascynująca porcja mangowej rozrywki, która potrafi dostarczyć czytelnikowi zarówno sporo intensywnych wrażeń, jak i skłonić go do pewnych rozważań.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x