Alix Senator tom 3: Cykl Trucizn (wydanie zbiorcze) – recenzja komiksu.

Alix Senator tom 3: Cykl Trucizn (wydanie zbiorcze) recenzja komiksu

Cykl Trucizn to trzecie zbiorcze wydanie serii Alix Senator, w której przenosimy się do starożytnego Rzymu. Miejsca i czasu pełnego intryg, spisków, śmierci i niebezpieczeństw. W takich realiach funkcjonuje tytułowy bohater, który często wplątuje się w niebezpieczne przygody.

Twarda oprawa albumu Alix Senator tom 3: Cykl Trucizn skrywa ósmą i dziewiątą odsłonę cyklu, czyli historie: Miasto trucizn i Widma Rzymu. Przekłada się to na ponad 110 stron przygodowo-historycznej treści, w której intryga z każdym przeczytanym kadrem staje się coraz gęstsza. Już na początku recenzji można więc napisać, że mamy tu do czynienia z kolejną wyśmienitą częścią.

Fabuła kontynuuje pewne wydarzenia z poprzedniej części. Alixowi udało się co prawda udaremnić spisek Drapieżców, ale i tak wymagało to pewnej ofiary. Był nią Chefren, który całkowicie uległ złudnej obietnicy wiecznego życia i potęgi płynącej z kultu Kybele. Na dodatek Bogini, skrywająca swoje mroczne sekrety, staje się naprawdę poważnym zagrożeniem dla Rzymu, z którym trzeba jakoś walczyć. Między innymi w tym celu na polecenie samego Augusta, Alix Grakchus wyrusza do miasta Petra. Miejsca przesiąkniętego tajemniczością i zapachem tysiąca różnorakich trucizn. Tak rozpoczyna się jego nowa niebezpieczna przygoda, której stawka będzie naprawdę duża.

Scenariusz jest wciągający i potrafi on trzymać czytelnika w napięciu. Pojawia się jednak pewne drobne „ale”. Tym razem brakuje tu dynamiki wcześniejszych rozdziałów. Nie oznacza to jednak, że zaserwowana tu treść jest nudna. Autor nadal świetnie buduje atmosferę tajemnicy z domieszką grozy, używając teraz do tego większej ilości dialogów i mniej widowiskowych zwrotów akcji. Nadal bardzo ważną częścią opowieści są intrygi polityczne z elementami religijnymi i mitologicznymi, co tworzy wielowarstwową opowieść dodatkowo częściowo opartą na historii (postacie, miejsca).

Do zalet albumu trzeba również kolejny raz zaliczyć oprawę graficzną. Rysunki Démareza są jak zawsze imponujące i perfekcyjnie dopełniają one historię. Każde miejsce odwiedzane przez czytelnika wraz z bohaterami komiksu ma swoją unikalną atmosferę i jest pełne najdrobniejszych szczegółów, co nadaje komiksowi jeszcze większej głębi, niesamowitości i klimatu. Jedyne, do czego można się tu przyczepić to pewne uproszczenia w projektach postaci, zwłaszcza tych gdzieś na dalszym planie kadru.

Osobny krótki akapit należy poświęcić także samemu wydaniu, które prezentuje się znakomicie. Obok wspomnianych dwóch historii mamy tu również krótkie, ale treściwe dodatki, dzięki którym możemy poszerzyć swoją historyczną wiedzę o starożytnym Rzymie.

Album Alix Senator tom 3: Cykl Trucizn jest więc godny polecenia każdemu miłośnikowi przygodowo-historycznej komiksowej rozrywki, który miał przyjemność obcowania z poprzednimi częściami serii. Jeśli jeszcze się tego nie zrobiło, to warto nadrobić te zaległości.


Ocena komiksu Alix Senator tom 3: Cykl Trucizn. PLUSY: MINUSY:
Ciekawa historia pełna intryg. Dużo dialogów i mniej akcji (niż w poprzednich częściach).
Niesamowity klimat.  
Ładne rysunki.

 

Alix Senator tom 3: Cykl Trucizn.
8/10

Ocena:

Kolejna dobra odsłona serii, która z pewnością powinna spodobać się miłośnikom historii, przygód i wciągających opowieści z mrocznymi intrygami w tle.


Album do recenzji dostarczyło wydawnictwo Elemental. Komiks można znaleźć w ofercie BestComics. Po więcej dobrych komiksów zapraszam również na Komiksiarnia Katowice.


 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x