Alemina tom 1 – recenzja komiksu.

Alemina tom 1 recenzja komiksu

Oferta Egmontu regularnie powiększa się o nowe komiksowe pozycje stworzone głównie z myślą o młodszych wielbicielach powieści graficznych. Teraz do tego grona dołączył album Alemina tom 1, który zabiera czytelnika do świata, gdzie przeszłość miesza się z teraźniejszością.

Główną bohaterką albumu jest nastoletnia Alemina. Nie zalicza się ona jednak do grona zwyczajnych młodych dziewczyn. Nie ma w niej nic przeciętnego, szczególnie kiedy jest się Egipską księżniczką i mumią jednocześnie. Co noc wstaje ona ze swojego sarkofagu w muzeum archeologicznym i z wielką ciekawością chce poznawać współczesny świat. Niespodziewanie jej ciekawość pchnie ją w stronę wielkiej niebezpiecznej przygody, w której pojawiają się agenci tajnej organizacji oraz cała masa niezwykłych mitycznych istot.

Za scenariusz albumu Alemina tom 1 odpowiada Carole Trébor, francuska autorka literatury dla dzieci i młodzieży i co najważniejsze historyk z doskonałą znajomością starożytności. Jej wiedza i umiejętność kreślenia opowieści dla młodszych czytelników sprawia, że komiks od pierwszych stron staje się całkiem przyjemnym połączeniem przygody i humoru z lekką treścią historyczną.

Scenariusz w bardzo przystępny sposób pozwala na poznanie egipskiego świata z jego faraonami, wierzeniami i Bogami. Pojawia się tu więc pewna drobna dawka edukacyjnej treści, która stanowi jednak jedynie mały dodatek do ogólnego rozrywkowego charakteru komiksu.

Najmocniej uwagę przykuwa tu oczywiście postać głównej bohaterki. Alemina jak na swój stan jest nadzwyczaj energiczna. Jej determinacja i odwaga w obliczu różnych niebezpieczeństw budzą podziw. Jednocześnie jej brak znajomości współczesności pcha ją w nowe tarapaty. Mamy więc tu okazję ją widzieć jako zagubioną nastolatkę, która próbuje odnaleźć się w obcym dla siebie świecie.

Do mocnych stron dzieła zalicza się również przyjemna dla oka oprawa graficzna. Gabriele Bagnoli świetnie „ożywia” główną bohaterkę i doskonale wkomponowuje ją w obecne realia. Jednocześnie w jego pracach jest coś magicznego i nadającego komiksowi odrobiny mitycznego wydźwięku.

Alemina tom 1 to więc ciekawy początek przygodowo-fantazyjnej serii, która powinna zaintrygować i zadowolić młodych wielbicieli historii i przygody.


Ocena komiksu Alemina tom 1. PLUSY: MINUSY:
Wartka ciekawa przygoda. Dość prosta i przewidywalna fabuła.
Klimat.  
Intrygująca młoda bohaterka.
Ładna oprawa graficzna.

 

Alemina. Ścigana. Tom 1.
7.5/10

Ocena:

Sympatyczna nastoletnia bohaterka, wartka dawka przygody, akcja, przyjemny humor i odrobina historycznej treści. Wszystko to razem tworzy niezły komiks dla młodszych nastoletnich czytelników.


Album do recenzji dostarczyło wydawnictwo Egmont. Komiks można również znaleźć w ofercie Komiksiarnia Katowice.


 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x