ZOO wymarłych zwierząt tom 2 – recenzja komiksu.

ZOO wymarłych zwierząt tom 2 recenzja komiksu

Drugi tom serii Zoo Wymarłych Zwierząt ponownie zabiera małych i dużych czytelników na małą wycieczkę po niezwykłym ogrodzie zoologicznym, gdzie mieszka wiele niesamowitych gatunków. Jest to więc wyprawa, która obok rozrywki ma również w sobie pewien wymiar edukacyjny.

W albumie ZOO wymarłych zwierząt tom 2 wraz z weterynarką Deborą i pozostałymi pracownikami odkrywamy między innymi sekrety życia żółwi olbrzymich czy gołębi wędrownych oraz poznajemy antylopca modrego i związaną z nim pewną legendę. Jest to oczywiście tylko mała część zwierzaków, które przewijają się na stronach tego komiksu.

Każda strona albumu poświęcona jest innemu zwierzęciu/gatunkowi. Scenarzysta Christophe Cazenove stara się w krótkiej zwięzłej formie zaprezentować pewne szczegóły na ich temat (włącznie z powodami ich wyginięcia na wolności). Całość podana jest oczywiście w mocno humorystycznym tonie, tak aby rozbawić czytelnika. Taka forma treści doskonale się jednak sprawdza i pozwala ona odkryć wiele nieznanych zwierząt i przy okazji nauczyć się co nieco na ich temat.

Autor porusza tutaj również inne ważne tematy jak ochrona środowiska i bioróżnorodność. W przeciwieństwie do wielu innych podobnych pozycji nie robi tego jednak w sposób nazbyt nachalny. Stara się on, aby tego typu treści były tu tylko małym, ale zauważalnym dodatkiem do samej komiksowej rozrywki.

Komiks więc w umiejętny i przemyślany sposób łączy edukację z rozrywką. Humorystyczne scenki i zabawne dialogi sprawiają, że lektura jest przyjemna i wciągająca. Treść kierowana jest tu głównie do najmłodszego czytelnika, ale również ktoś starszy nie będzie się nudzić podczas lektury.

Na słowa uznania zasługuje tu również oprawa graficzna. Podobnie jak w pierwszym tomie, komiks zachwyca kolorową grafiką. Rysunki Bloza są pełne detali i wylewającego się z nich humoru. Kreska jest przy tym dynamiczna i ekspresyjna.Kolejny raz ciekawym dodatkiem jest tu umieszczona na końcu albumu rozbudowana część pisana, w której lepiej poznajemy więcej szczegółów na temat niektórych zagrożonych gatunków.

ZOO wymarłych zwierząt tom 2 przykładowa plansza - recenzja komiksu.
Przykładowa plansza: wydawnictwo Egmont.

ZOO wymarłych zwierząt tom 2 to więc nie tylko przyjemna humorystyczna komiksowa rozrywka, ale również wartościowe źródło wiedzy o wymarłych gatunkach dla młodego pasjonata fauny.


Ocena komiksu ZOO wymarłych zwierząt tom 2. PLUSY: MINUSY:
Humorystyczna treść z małą dawką edukacji. Brak.
Ładna grafika.  

 

ZOO wymarłych zwierząt tom 2.
7.5/10

Ocena:

Świetna propozycja dla małych (ale nie tylko) miłośników zwierząt i komiksów. To pozycja, która bawi i uczy.


Album do recenzji dostarczyło wydawnictwo Egmont. Komiks można również znaleźć w ofercie Komiksiarnia Katowice.


 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x