Yakari: W krainie wilków – recenzja komiksu dla małych i dużych

Yakari. W krainie wilków - recenzja komiksu

Yakari: W krainie wilków to już ósma część komiksowego cyklu, pojawiającego się na naszym rynku nakładem wydawnictwa Egmont. Pozycja, która powinna przypaść do gustu zarówno młodszemu, jak i starszemu czytelnikowi.

Wilk jest dziki, wilk jest zły

Zbliżała się mroźna pora roku, więc plemię młodego Yakariego wyruszyło w stronę bardziej przyjaznych lasów. Tereny, które miały dać im czasowe schronienie, okazały się domem ogromnej watahy wilków, która niezbyt przychylnie patrzyła na nowego sąsiada. Młody Indianin obawiający się tych zwierząt, będzie miał okazję samemu przekonać się o tym, czy wilki są tak straszne, jak opisują je dorośli. Od jego zdolności porozumiewania się ze zwierzętami będzie zależeć czy uda mu się powstrzymać zbliżająca się wielką tragedię.

Wartości dodane

Seria Yakari to jedna z tych pozycji, które balansują na pograniczu nauki i rozrywki. Przygody młodego Indianina to nie tylko warta akcja na Dzikim Zachodzie, ale również pokaźna dawka treści z przesłaniem, które mają czegoś nauczyć młodego odbiorcę. Nie chodzi tutaj jednak o czysto „szkolne” zdobywanie wiedzy. Serwowane w komiksie treści prezentują bardziej złożone problemy, które określają zarówno pozytywne, jak i negatywne cechy życia w społeczeństwie. Może brzmi to nadmiernie „górnolotnie”, jest jednak podane w bardzo przystępnej formie, która trafi w gusta każdego dzieciaka. W tym konkretnym przypadku chodzi o „szufladkowanie” wilków jako złych i niebezpiecznych zwierzą, bez wcześniejszego ich poznania.

Przykładowa plansza komiks Yakari. W krainie wilków.
Źródło: egmont.pl

Rysunkowa doskonałość

Ciekawa i dająca trochę do myślenia treść scenariusza idzie tutaj w parze z doskonałą oprawą graficzną. Rysunki są wyraziste, świetnie pokazujące dynamikę wydarzeń i opatrzone dobrze dobraną paletą barw. Całość przypomina stylem najlepsze dzieła Disneya, pobudzając tym samym dziecięcą wyobraźnię.

Niczego złego nie można również napisać na temat rodzimego wydania. Dobre tłumaczenie, wyraźna czcionka ułatwiająca czytanie, dobra jakość druku i zastosowanego papieru, oraz twarda prawa z grafiką momentalnie wpadającą w oko.

Dobra zabawa dla każdego

Yakari: W krainie wilków jak na klasykę przystało, to pozycja godna uwagi dla każdego. Niezależnie od tego, czy będzie to młodszy fan komiksowej rozrywki, czy ktoś starszy, którego narysowane wilki nie powinni zbytnio przerazić. Nie pozostaje więc nic innego jak tylko polecać ten tytuł.


Dziękuję za udostępnienie egzemplarza do recenzji wydawnictwu Egmont.

7/10

OCENA:

Pełen humoru i wartkiej akcji komiks dla najmłodszych, który sprawi wiele frajdy podczas czytania również komuś starszemu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x