Thorgal Saga: Wendigo – recenzja komiksu.

Thorgal Saga: Wendigo recenzja komiksu

W majowej ofercie Egmontu pojawi się nowy album kultowego Thorgala. Tytułem tym jest komiks Thorgal Saga: Wendigo, czyli druga odsłona cyklu opowiadającego o nieznanych dotąd przygodach bohatera.

Wendigo to opowieść, która prawie od samego początku pogrąża czytelnika w odmętach napięcia, grozy i tajemnicy. Przenosimy się tu na dzikie tereny Ameryki, gdzie wojna dwóch zwaśnionych plemion doprowadziła do przyzwania potężnej istoty. Tytułowego Wendigo, które uosabia zło, głód i szaleństwo. Thorgal kolejny więc raz znalazł się więc pośrodku niebezpiecznych wydarzeń, które zagrażają nie tylko jemu, ale również jego rodzinie. Będzie on musiał więc stanąć do walki, w której przeciwnikami nie zawsze będą ludzie.

Zobrazowanie nowych przygód znanego bohatera otrzymał duet Corentin Rouge (ilustracje) i Fred Duval (scenariusz). Trzeba przyznać, że obaj panowie wykonali kawał solidnej pracy, dostarczając fanom serii „mięsistej” przygody, na którą czekaliśmy już od dawna.

Przewracając kolejne strony albumu czuć, że powróciliśmy do znanego i lubianego świata. Duval dobrze oddaje klimat serii, łącząc ze sobą elementy widowiskowości, fantazyjności i wierzeń rdzennych Amerykanów. Fabuła jest wciągająca i pełna zwrotów akcji. Dobrze wypadają również sami bohaterowie, którzy zachowują spójność z tym, co znamy z wcześniejszych tomów, niejednokrotnie potrafiąc jednak zaskoczyć czytelnika czymś nowym.

Wendigo obok wartkiej przygody stara się również poruszać odrobinę głębszą tematykę, którą jest walka dobra ze złem. Uosobienie owych przeciwności jest Thorgal i przyzwany demon. Ten wątek w komiksie wypada jednak co najwyżej poprawnie. Autor szybko bowiem porzuca chęć zaprezentowania czegoś głębszego na rzecz prostej widowiskowości.

Owa widowiskowość nie miałaby okazji do zaprezentowania pełni swoich możliwości, gdyby nie świetna oprawa graficzna. Rysunki są dynamiczne i szczegółowe, doskonale oddają mroczny klimat historii. Corentin Rouge radzi sobie nie tylko ze scenami akcji, ale również właściwą prezentacją bohaterów, których projekty mocno przykuwają uwagę czytelnika i fana serii.

Przykładowa plansza Thorgal Saga: Wendigo - recenzja komiksu.
Przykładowa plansza: alejakomiksu.com

Thorgal Saga: Wendigo to więc kawałek naprawdę solidnej przygodowej historii, która powinna zadowolić nie tylko fanów serii, ale również tych czytelników, którzy szukają czegoś wartkiego do przeczytania.


Ocena komiksu Thorgal Saga: Wendigo. PLUSY: MINUSY:
Wartka dynamiczna przygoda. Niektóre mniej dopracowane wątki.
Ładna oprawa graficzna. Fabuła jest w pewnych momentach dość przewidywalna.
Mroczny klimat.  

 

Thorgal Saga: Wendigo.
7.5/10

Ocena:

Udana kontynuacja Sagi, która zapewnia czytelnikowi odpowiednią dawkę komiksowej rozrywki.


Album do recenzji dostarczyło wydawnictwo Egmont. Komiks można również znaleźć w ofercie Komiksiarnia Katowice.


 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x