Sweet Paprika tom 3 – recenzja komiksu.

Sweet Paprika tom 3 recenzja

Słodko – pikantna seria autorstwa Mirki Andolfo doczekała się wydania u nas trzeciego i ostatniego zbiorczego tomu (albumy 9-12). Dla fanów uroczej diablicy poszukującej prawdziwej miłości oznacza to nic innego jak solidną porcję treści, która intensywnie pobudzi popkulturowe kubki smakowe.

Sam początek Sweet Paprika tom 3 jest dość dramatyczny dla głównej bohaterki. Jej miłosna i uczuciowa przyszłość legła bowiem w gruzach. Towarzyszące jej skrajne emocje zagłusza ona, zanurzając się w zajęciach, które wcześniej przynosiły jej pocieszenie. Zdaje sobie ona jednak sprawę z tego, że nadmierne wspominanie przeszłości i popadanie w skrajną melancholię nie ma większego sensu. Postanawia więc ona skonfrontować się z od dawna ukrywanymi i odkładanymi na bok problemami i tym samym mocno ruszyć do przodu. Kolejne strony albumu przynoszą również głównej bohaterce odkrycie tego, czego ona tak naprawdę chce w życiu i związku, aby być w pełni szczęśliwą.

Andolfo nadal jest w doskonałej formie, co przekłada się bezpośrednio na treści zawarte w albumie. Kontynuuje ona tworzenie swojej pozornie prostej miłosno-erotyczno-komediowej historii, która pod wierzchnią warstwą słodkości i pikantności zawiera również wiele goryczy. Na kolejnych stronach zagłębia więc ona czytelnika w psychice wyrazistych i złożonych bohaterów (z wieloma osobistymi problemami), jednocześnie pozwalając, aby pojawiające się emocje były łagodzone przez wszechobecny humor. Komediowe wstawki w przemyślany sposób przeplatane są dramatycznymi zwrotami akcji, z którymi może się utożsamiać część dorosłych czytelników. Scenariusz do samego końca jest więc pełen napięcia, które intensywnie angażuje odbiorcę i zapewnia mu masę intensywnych komiksowych wrażeń.

Rewelacyjnie kolejny raz prezentuje się także oprawa rysunkowa. Artystka genialnie łączy przesadzony humor, kolorową stylistykę, emocje bohaterów, zmysłowość i pikantność. Jej prace nigdy nie są przesadzone czy wulgarne, nawet jeśli epatują one nagością czy seksualnością. Każda strona i panel to więc nowa dawka ekscytacji kierowana do dojrzałego czytelnika.

Sweet Paprika tom 3 recenzja - przykładowy rysunek.

Sweet Paprika tom 3 jest więc dawką słodko-pikantno-gorzkiej treści, która zapewnia mocno emocjonalną jazdę bez trzymanki na bardzo długo pozostającą w pamięci czytelnika.


  • Scenarzysta: Mirka Andolfo
  • Ilustrator: Mirka Andolfo
  • Tłumacz: Jacek Drewnowski
  • Wydawnictwo: Non Stop Comics
  • Format: 170×260 mm
  • Liczba stron: 112
  • Oprawa: twarda
  • Papier: kredowy
  • Druk: kolor
  • Data wydania: 15 listopad 2023

Komiks do znalezienia na CENEO, Komiksiarnia Katowice oraz sklepie wydawnictwa Non Stop Comics.


Sweet Paprika tom 3.
9.5/10

Ocena:

Ocena komiksu Sweet Paprika tom 3.Wyśmienity finał wyśmienitej historii, która w nietuzinkowy sposób ukazuje różne ludzkie miłosne problemy, doprawiając to satyrycznym zjadliwym humorem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x