Sprawy kryminalne Filipiny Lomar tom 4 – recenzja komiksu.

Sprawy kryminalne Filipiny Lomar tom 4 recenzja

Nastoletnia błyskotliwa miłośniczka tajemnic i przyszła prywatna detektyw powraca w czwartym tomie swoich przygód. Jaka sprawa tym razem czeka na bohaterkę i czy zdoła ona ją rozwiązać?

Scenarzysta Dominique Zay od samego początku serii uznaje nastoletnich odbiorców swojego dzieła za osoby inteligentne i świadome otaczającego ich świata (wraz z jego problemami). Dlatego nie boi się on poruszać w cyklu różnych problemów, często dość trudnych i bardzo emocjonalnych. Nie inaczej jest w przypadku albumu Sprawy kryminalne Filipiny Lomar tom 4.

Komiks rozpoczyna się dość niewinnie. Bohaterka miło spędza czas ze swoim wujkiem na łowieniu ryb. Los chce, że dość przypadkowo poznaje ona nastoletnią dziewczynę, którą ewidentnie coś trapi. Okazuje się, że uciekła ona z domu, w którym jej matka żyje w bardzo toksycznym związku pełnym przemocy (o czym świadczy sama okładka albumu). Filipina jako przyszła wybitna detektyw i osoba nieumiejąca przejść obojętnie obok cierpienia innych, postanawia pomóc dziewczynie i jej matce.

Sprawy kryminalne Filipiny Lomar tom 4 recenzja - przykładowy rysunek
Przykładowy rysunek: Egmont Polska.

Kolejny więc raz mamy do czynienia z historią, która w stosunkowo prostej formie porusza bardzo poważny problem i robi to naprawdę dobrze. Autor wykorzystuje elementy kryminału, thrillera czy obyczajowego dramatu łącząc je z niezłą dawką humoru. Do tego wszystkiego pokazuje on świat nastolatków z ich problemami i ich rozumieniem otoczenia (którzy potrafią być bardziej świadomi niż dorośli). Ogromnym plusem tytułu jest również jego zakończenie, które pozostawia odbiorcę w fabularnej próżni i mocno zachęca go do sięgnięcia po kolejną część.

Ponownie można być również zadowolonym z oprawy rysunkowej. Prace Grega Blondina są dynamiczne, dobrze oddają różnorakie emocje, jednocześnie jest w nich coś lekkiego i urokliwego. Duża zasługa w tym również doskonale dobranych kolorów, które kilkukrotnie podsycają dramatyczność wybranych scen.

Fani serii czym prędzej powinni więc sięgnąć po album Sprawy kryminalne Filipiny Lomar tom 4, aby oddać się dawce wciągającej emocjonalnej rozrywki.


  • Scenarzysta: Dominique Zay
  • Ilustrator: Greg Blondin
  • Tłumacz: Nika Sztorc
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 215×290 mm
  • Liczba stron: 48
  • Oprawa: miękka
  • Druk: kolor

Komiks do znalezienia na Ceneo.pl oraz Komiksiarnia Katowice.

Komiksiarnia Dobra popkultura


Sprawy kryminalne Filipiny Lomar. Szacuneczek. Tom 4.
8.5/10

Ocena:

Solidna dawka akcji i emocji, która potrafi zapewnić nastoletniemu czytelnikowi należytą porcję rozrywki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x