Nowe zlecenie – recenzja mangi Projekt cosplay #3

Projekt cosplay #3 recenzja

Przygotowany przez Gojo strój dla Mariny, okazał się wielkim hitem na evencie którego przebieg można było obserwować w części drugiej serii. Zakończona sukcesem praca nie oznacza jednak, że będzie to dla chłopaka ostatni kontakt ze światem cosplayu. Wręcz przeciwnie jest to dopiero początek jego nowej życiowej drogi, na której igła i nitka staną się narzędziami podsycającymi miłość.

Sukces, jaki odniosła Marina na cosplayowym evencie za sprawą swojego stroju, musiał przyciągnąć uwagę nie tylko fanów, ale również „konkurencji”. Do tego grona zalicza się popularna cosplayerka Juju, która pewnego dnia pojawia się przed domem Gojo. Zdeterminowana jest ona do tego, aby przekonać chłopaka, aby również dla niej przygotował odpowiedni strój. Opór w tej kwestii jest zbędny, szczególnie kiedy okazuje się, że Marina jest wielką fanką dziewczyny i razem z nią chce wziąć udział w sesji fotograficznej. Nastolatkowi nie pozostaje więc nic innego jak kolejny raz zagłębić się w świat anime i cosplayu, dodatkowo pozwalając, aby jego uczucie do Mariny jeszcze bardziej się pogłębiło.

Projekt cosplay #3 recenzja - rysunek 1

Nowa bohaterka (Juju) pojawia się już na pierwszej stronie Projekt cosplay #3. Dość dosadnie pokazuje to, że będzie ona odgrywać dość ważną rolę w całej opowieści. Shinichi Fukuda w przypadku tej postaci postawiła na typowe dla mangi mocne skrajności. Wyglądem dziewczyna przypomina uczennicę gimnazjum, okazuje się jednak, że jest starsza niż dwójka znanych nam bohaterów. Jest to dopiero początek całego szeregu nieporozumień i humoru z lekką dawką pikanterii.

Trzonem całego przedstawionego scenariusza jest jednak dalsza eksploracja i poznawanie świata cosplayu. Tym razem czytelnik wraz z postaciami odkrywa szczegóły sesji fotograficznych i związanych z tym ogromnych kosztów. Obok tego wszystkiego autorka powoli, ale konsekwentnie rozwija również uczucie rodzące się pomiędzy Gojo i Mariną. Oboje lubią swoje towarzystwo, nadal jednak jeszcze nie odkryli, że łączy ich coś więcej niż tylko przyjaźń.

Czytelnik, sięgając po trzecią część serii, musi być również gotowy na troszkę większą dawkę fanserwisu, niż poprzedniej odsłonie. Znajdziemy tutaj kilka dwuznacznych sytuacji, strojów odsłaniających więcej ciała niż powinny czy kadrów skupiających uwagę na wdziękach nastolatek. Nie jest to nic przesadzonego, ale też żadna z tego wartość dodana.

Projekt cosplay #3 kontynuuje więc trend dostarczania czytelnikowi prostej, acz przyjemnej komediowo-romantycznej historii, która potrafi zaciekawić i rozbawić.


  • Scenarzysta: Shinichi Fukuda
  • Ilustrator: Shinichi Fukuda
  • Wydawnictwo: Studio JG
  • Oprawa: miękka

Komiksiarnia Dobra popkultura

Projekt cosplay. Tom 3.
7/10

Ocena:

Przyjemna w odbiorze dawka nastoletniego romansu podsypanego szczyptą humoru, który dodatkowo odsłania przed czytelnikiem sekrety świata cosplayu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x