Żeńskie Juwenalia – recenzja mangi Grand Blue #6

Grand Blue #6 - recenzja mangi

Studenckie życie to nie tylko nauka i egzaminy, ale również cała masa „szaleństwa”. Doskonale wiedzą o tym młodzi bohaterowie serii Grand Blue, którzy czerpią z życia pełnymi garściami i przy okazji zapewniają czytelnikowi masę doskonałej rozrywki.

Grand Blue #6 - rysunek 1

Początek Grand Blue #6 to małe i niewinne „dziewczęce” spotkanie, na którym dochodzi do kilku „nieporozumień”. Jest to doskonały wstęp do właściwej historii, która skupia się tutaj na najważniejszym dla studenta okresie. Na Uniwersytecie Oumi będą bowiem organizowane Żeńskie Juwenalia. Takiej imprezy na pewno nie może przepuścić Iori, dla którego będzie to niepowtarzalna okazja, aby zapoznać się z kilkoma urodziwymi młodymi damami. Zwraca ona również uwagę Koheia, kiedy okazuje się, że będzie tam znana aktorka głosowa anime. Sporym problemem jest jednak brak biletów wstępu, które są mocno limitowane. Jedną z wieloosobowych wejściówek posiada Chisa. Chłopakom nie pozostaje więc nic innego jak tylko przekonać do siebie dziewczynę. Nie będzie to jednak łatwe, a konkurencja będzie ogromna. Są oni jednak gotowi do wszelkich „poświęceń”, aby tylko zrealizować swoje plany.

Część szósta serii kolejny raz odstępuje od pokazywania głębin oceanu i skupia się głównie na luźnym ukazaniu studenckiego życia, podlanego masą absurdalnego humoru. Nie znajdziemy więc tutaj żadnej porywającej fabuły, pomimo tego tomik (jak i cały cykl) jest niebywale mocno angażujący i zjednujący sobie coraz szersze grono zadowolonych fanów. Wszystko to za sprawą świetnie przygotowanych żartów, które co prawda momentami nie są nadmiernie „poprawne polityczne”, ale potrafią wywołać na twarzy czytelnika szczery i szeroki uśmiech rozbawienia. Nic więc dziwnego, że tytuł określany jest mianem jednej z najlepszych mangowych komedii dostępnych na naszym rynku.

Mocną stroną serii jest również jej warstwa graficzna. Kreska jest genialna, a projekty postaci to najwyższa możliwa liga. To jak artysta ekspresyjnie wyraża na twarzach bohaterów towarzyszące im różnorakie emocje, na długo pozostanie w pamięci odbiorcy.

Grand Blue #6 - rysunek 2

Jeżeli więc komuś spodobały się wcześniejsze części serii, to zdecydowanie powinien on sięgnąć po Grand Blue #6. Jeśli zaś ktoś nie miał jeszcze okazji sprawdzenia tego tytułu, a pragnie oddać się błogiemu relaksowi, to zdecydowanie polecam.


Tytuł ten można nabyć między innymi w księgarni Komiksiarnia.pl

Juwenalia czas zacząć!
9/10

Grand Blue #6.

Kolejna część świetnej zwariowanej komedii, która powinna rozweselić każdego i zapewnić mu masę dobrej rozrywki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x