W magicznej krainie – recenzja mangi Atelier spiczastych kapeluszy #3

Atelier spiczastych kapeluszy #3 - recenzja mangi

Magia, wielkie tajemnice, liczne niebezpieczeństwa i nadzieja na lepszą przyszłość. Wszystko to wypełnia mangę Atelier spiczastych kapeluszy #3, która momentalnie urzeka czytelnika swoim klimatem i zapewnia mu solidną porcję relaksu.

Trzecia odsłona historii kontynuuje wydarzenia, których byliśmy świadkami w poprzednim tomie. Młode adeptki sztuki magicznej wraz ze swoim mistrzem pomagając ofiarom wypadku, były zmuszone do użycia swoich zdolności. Nikt nie spodziewał się, że czar rzucony przez Koko, będzie miał tak spektakularny efekt. Zakon Ładu Magicznego nie pozostaje obojętny na takie wydarzenie i dziewczynom grozi naprawdę wielkie niebezpieczeństwo. Przed ostatecznym „wymazaniem pamięci” ratuje młodą bohaterkę jej mistrz, który nie ma zamiaru pozwolić skrzywdzić swojej uczennicy. To jednak dopiero sam początek wielu zaskakujących wydarzeń, które pojawiają się w recenzowanym tomie. Nie zabraknie tutaj kolejnej dawki tajemnic pobudzających ciekawość odbiorcy, kilku bardziej dramatycznych wątków, jak i szczypty luźniejszej treści z odpowiednio dobraną dawką lekkiego humoru.

Rysunek 1

Autorka mangi w naprawdę cudowny sposób łączy tutaj tętniący życiem i magią świat ze świetnie wykreowanymi bohaterami, którzy swoją nietuzinkowością napędzają sporą część historii. Jak do tej pory każda pojawiająca się część serii powoli rozwijała interesującą fabułę, dodając cały czas jakieś nowe tajemnice. Wszystko jest tutaj doskonale przemyślane, a każdy element znajduje się na swoim miejscu. Nie ma tutaj scen czy postaci, które nie wnosiłoby czegoś nowego do treści mangi. Nawet najdrobniejszy szczegół ma tutaj swoje znaczenie, mniej lub bardziej bezpośrednio wypływając na bohaterów, lub otaczające ich realia. To właśnie dzięki temu tytuł porywa czytelnika od pierwszej strony do swojej magicznej krainy i nie pozwala mu odczuwać nudy.

Na ogromny plus należy zaliczyć również fakt, że autorka stworzyła bohaterów, którzy momentalnie zjednują sobie sympatię czytelnika. Młode adeptki magii są żywiołowe, pełne pomysłów, potrafią sobie radzić w trudnych sytuacjach, ale również wiedzą, że życie nie zawsze jest miłe i sprawiedliwe. Doskonale kontrastują one ze światem dorosłych, w którym dominuje polityka, tajemnice i przemożna chęć władzy. Na pewno nie można o nich napisać, że są infantylne, chwilami po prostu inaczej spoglądają na świat niż dorośli, co jest bardzo urokliwe.

Rysunek 2

W kwestiach wizualnych manga nie zmienia swojego rewelacyjnego oblicza i nadal wypełniona jest po brzegi genialnymi rysunkami. Prace artystki to geniusz w najczystszej postaci i nie ma się tutaj do czego przyczepić. Stwierdzenie, że mamy tu do czynienia z jedną najlepiej narysowanych mang ostatnich lat, na pewno nie jest przesadzone.

Rysunek 3

Bezsprzecznie należy więc stwierdzić, że Atelier spiczastych kapeluszy #3 to kawał solidnej mangi, która powinna zapewnić iście magiczną porcję rozrywki dosyć szerokiemu gronu odbiorców. Tytuł pozornie jest ładny, łatwy i przyjemny, ale potrafi również zaciekawić głębszą i wciągającą treścią.


Zarówno ten tytuł, jak i inne mangi można znaleźć w sklepie Komiksiarnia.pl

Komiksiarnia Katowice

 • 8/10
  Fabuła - 8/10
 • 9/10
  Bohaterowie - 9/10
 • 9/10
  Klimat - 9/10
 • 10/10
  Oprawa graficzna - 10/10
 • 8/10
  Wydanie - 8/10
8.5/10

Krótko:

Fascynująca magiczna historia, obok której nie można przejść obojętnie.

1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x