Amerykański koszmar – recenzja książki Trzecia rewolucja

Trzecia rewolucja - recenzja

Trzecia rewolucja to nowa książka autorstwa Vladimira Wolffa, która pojawiła się na naszym rynku. Jest to również kolejna już część dobrze przyjętej przez czytelników serii.

Bohaterem książki jest nikt inny jak Matt Pulaski. Człowiek, którego życie jak do tej pory było pełne najróżniejszych zwrotów akcji i masy przeróżnych niebezpieczeństw. Pół Polak, pół Indianin podejmował się wykonywać najgorsze i najtrudniejsze misje dla swojego kraju. W końcu skończyło się to oskarżeniem o zdradę i nieplanowanym pobytem w więzieniu. Jego odpoczynek od adrenaliny nie mógł trwać jednak wiecznie. Szczególnie kiedy USA znalazły się na granicy upadku. W takiej sytuacji trzeba sięgnąć po sprawdzonych agentów, którzy gotowi są dosłownie na wszystko. Niegdyś potężne Stany Zjednoczone, teraz były cieniem swojej potęgi. Kraj odczuwający skutki epidemii i potężnego kryzysu ekonomicznego pogrążał się w odmętach anarchii. Władza osłabiona tym wszystkim dodatkowo zmagając się z desantem kubańskich wojsk i rozwijającymi się wewnętrznymi siłami niepodległościowymi, była na granicy upadku. Wystarczył już tylko jeden malutki krok, aby USA przeszło do historii. W takich właśnie realiach musi działać Matt, którego zadaniem jest odnalezienie pewnego naukowca i jego „niebezpiecznego” wynalazku.

Każdy, kto miał wcześniej do czynienia z książkami wspomnianego autora, doskonale wie, że jak mało kto potrafi on prezentować wartką wojskową akcję. Powyższy krótki opis fabuły jasno daje do zrozumienia, że tego rodzaju treści tutaj nie zabraknie. Widowiskowe akcje okraszone licznymi militarnymi akcentami są bardzo ważnym elementem powieści, ale zdecydowanie nie jedynym. Obok tego nie zabrakło tutaj dobrze skrojonej intrygi, świetnie napisanych bohaterów, odrobiny ludzkich dramatów i szczypty luźniejszej treści. Całość utrzymana jest w formie sinusoidalnej, czyli mocne fragmenty oddzielane są spokojniejszymi wstawkami, tak aby dawkować czytelnikowi widowiskowość i do samego końca trzymać go w napięciu.

Jest to również kolejna książka twórcy, w której udowadnia, że ma on niezwykłą zdolność fabularyzowania otaczającej nas rzeczywistości. Bacznie obserwuje on światowe wydarzenia, wszystko dokładnie analizuje i później w świetnym stylu wprowadza to do swoich książek (łączących fikcję z nad wyraz realnym wykreowanym światem).

Trzecia rewolucja jest więc bardzo dobrze przemyślaną fabularnie powieścią, która godna jest polecenia miłośnikom wartkiej sensacji. Po tytuł teoretycznie może sięgnąć każdy i tym samym zapewnić sobie dawkę przyjemnej książkowej rozrywki. Jest jednak pewne „ale”. Niektóre poruszone tu wątki czy pojawiające się odniesienia/osoby, będą w pełni zrozumiałe tylko dla fanów cyklu. To właśnie oni pozycją tą powinni być najbardziej zachwyceni.


Dziękujemy wydawnictwu Warbook za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

OCENA:
8.5/10

Podsumowanie.

Solidna dawka  militarnej sensacji, która zapewnia czytelnikowi porcję niezapomnianych wrażeń i trzyma go w napięciu do ostatniej strony.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x