Szacunek do natury – recenzja komiksu Yakari: Władcy równin

Yakari Władcy równin - recenzja

W ofercie wydawnictwa Egmont wylądowała trzynasta część przygód młodego, ale bardzo dzielnego Indianina. Co tym razem czeka na bohatera i z jakimi niebezpieczeństwami będzie musiał się on zmierzyć? O tym można się przekonać, czytając poniższy tekst.

Yakari: Władcy równin to nic innego jak kolejna wyśmienita dawka przygody w klimatach westernowych, która powinna zadowolić młodszego czytelnika. Tym razem tytułowy bohater wraz ze swoim dzielnym ogierem Małym Piorunem wyrusza na wyprawę mającą na celu odkrycie tajemnic tytułowych „władców równic”, czyli bizonów. Zwierząt, na które polują Indianie, ale jednocześnie darzą je wielkim szacunkiem, jako boskie stworzenia. Nic więc dziwnego, że Yakari nie tylko pragnie je poznać, ale również się z nimi zaprzyjaźnić. Jak to zwykle w serii bywa, na drodze jego przygody piętrzą się pewne niebezpieczne problemy, w których musi on wykazać się niezłomnością i odwagą.

Duet Job i Derib kolejny raz kreślą wciągającą i przemyślaną opowieść, w której pod wierzchnią warstwą rozrywki można znaleźć głębokie przesłanie. Tym razem jest to tematyka proekologiczna i chęć ukazania jak ważna jest równowaga pomiędzy człowiekiem a naturą. Historia w kilku momentach może jest trochę nadmiernie idealistyczna, ale dość ciekawie prezentuje ona podejście rdzennych mieszkańców Ameryki do środowiska i zwierząt. Z jednej strony służyły im one jako źródło pokarmu, z drugiej zaś były szanowane jako dary duchów planety. Młodszy odbiorca będzie się więc tutaj nie tylko dobrze bawił, ale wpojone zostaną mu pewne podstawy poszanowania żywych stworzeń.

Najmniejszych uwag nie można mieć do albumu, jeśli chodzi o warstwę wizualną. Derib doskonale wie jak kreślić rysunki, aby stawały się one doskonałym uzupełnieniem historii i jednocześnie mocno przykuwały wzrok młodego czytelnika swoją kolorową oprawą. Jest więc bardzo ładnie i klimatycznie.

Każdy fan serii sięgając po album Yakari: Władcy równin, może być więc pewien, że w jego wnętrzu znajdzie interesującą go treść z odpowiednio dopasowaną dawką humoru.

Yakari Władcy równin - grafika 1
Przykładowe grafiki: Egmont Polska

Dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

OCENA:
8/10

Podsumowanie.

Kolejna solidna część wspaniałej serii, która powinna zachwycić zarówno dzieci, jak i ich rodziców.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x