Recenzja komiksu – W głowie Sherlocka Holmesa tom 2.

W głowie Sherlocka Holmesa tom 2 recenzja

W ofercie wydawnictwa Non Stop Comics pojawiła się druga dawka tajemnic, spisków i fabularnych niespodzianek z genialnym detektywem w rolach głównych. Ponownie mamy więc okazję zanurzyć się w nieprzeciętnym umyśle Sherlocka Holmesa i wraz z nim rozwiązać sprawę skandalicznego biletu.

Album W głowie Sherlocka Holmesa tom 2 bezpośrednio kontynuuje sprawę, która tak mocno zaangażowała detektywa (i przy okazji czytelników) prowadząc ją do ostatecznego rozwikłania. Sherlock wraz z doktorem Watsonem ciągle są na tropie siarkowego maga, który dość poważnie zagraża ministrowi koloni brytyjskich. Tym razem tytułowy bohater trafił na naprawdę godnego i co najważniejsze groźnego przeciwnika. Za wszystkimi wydarzeniami, których jest on świadkiem, kryje się bowiem coś tajemniczego (co mocno przyciąga uwagę odbiorcy komiksu).

Pierwszy tom serii był wyśmienity, a kontynuacja dyptyku wcale od tego poziomu nie odbiega. Mamy więc tutaj do czynienia z naprawdę rewelacyjnym zwieńczeniem tajemniczej kryminalnej historii, która powinna zachwycić każdego fana twórczości Arthura Conana Doyle’a.

W głowie Sherlocka Holmesa tom 2 recenzja - przykładowy rysunek.
Przykładowy rysunek: Non Stop Comics

Rewelacyjność i rewolucyjność tego tytułu przejawia się w sposobie ukazania zarówno samej sprawy kryminalnej, jak i tytułowego bohatera. W przeciwieństwie do dziesiątek (jeśli nie setek) innych dzieł poświęconych Sherlockowi, tu dosłownie zanurzamy się w jego niezwykłym, można nawet rzec lekko szalonym umyśle. Wraz z nim analizujemy ślady, stawiamy nowe hipotezy, zestawiamy ze sobą pewne wskazówki. Wszystko to prowadzi nas do wielkiego finału i rozwikłania całej kryminalnej tajemnicy. Treść ta potrafi być nie tylko urzekająca, ale również mocno angażująca. Wręcz można byłoby tu napisać, że mamy do czynienia z komiksem VR, gdzie tak mocno zanurzamy się w świat przedstawiony, że stajemy się jego częścią.

Nie wszystko jest tutaj jednak perfekcyjnie idealne. Kolejne wydarzenia następują po sobie w bardzo szybkim tempie. Na pewno nie pozwala to czytelnikowi nawet na ułamek sekundy nudy. W niektórych fragmentach opowieść jednak wręcz prosi się o pewne zwolnienie i poświęcenie trochę więcej miejsca niektórym zaprezentowanym elementom.

Jeśli zaś chodzi o rysunki, to są one wspaniałe i nie znajdziemy tu żadnego powodu, aby na nie narzekać. Benoit Dahan jest mistrzem w swoim fachu i doskonale wie on jak zaintrygować odbiorcę, przedstawiając mu rewelacyjnie zobrazowany nietuzinkowy scenariusz. Przy lekturze komiksu naprawdę warto zwracać uwagę na pozornie drobne szczegóły, w których kryje się wiele tajemniczości (wiele z nich odkrywa się po n-tym przeczytaniu dzieła).

W głowie Sherlocka Holmesa tom 2 jest więc genialnym zwieńczeniem historii, po którą powinni sięgnąć nie tylko fani Doyle’a, ale również wszyscy miłośnicy dobrego komiksu.


  • Scenarzysta: Cyryl Liéron
  • Ilustrator: Benoit Dahan
  • Tłumacz: Wojciech Birek
  • Wydawnictwo: Non Stop Comics
  • Format: 233×312 mm
  • Liczba stron: 48
  • Oprawa: twarda
  • Druk: kolor

Komiks do znalezienia na Ceneo oraz Komiksiarnia Katowice.

Komiksiarnia Dobra popkultura


W głowie Sherlocka Holmesa, tom 2: Sprawa skandalicznego biletu, cz. 2.
9.5/10

Ocena:

Świetne zakończenie kryminalnej historii, w której nawet jeśli pojawiają się pewne niedociągnięcia, to nikną one pod naporem komiksowej rewelacyjności.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x