Recenzja komiksu – Toska z lasu tom 3.

Toska z lasu tom 3 recenzja komiksu

Urokliwe tereny malowniczej Florencji, żywiołowi młodzi ludzie, wielkie intrygi. Są to podstawowe wartości dzieła Teresy Radice, które zjednało sobie spore grono fanów. Opowieść ta dobiega jednak końca, pora więc sięgnąć po album Toska z lasu tom 3, aby zobaczyć jak zakończyły się losy niezwykłych bohaterów.

Lucilla, córka księcia Castelguelfo nadal przebywa w niewoli u zaprzysięgłego wroga jej ojca. Gautier de Brienne trzymając ją w zamknięciu, powstrzymuje tym samym szturm na mury Florencji. Na całe szczęście może ona liczyć na pomoc swoich najlepszych przyjaciół. Rinald i Toska są gotowi naprawdę na wszystko, aby uratować przyjaciółkę. Ich niezwykłe zdolności oraz ogromna doza szczęścia tym razem będą jednak wystawione na naprawdę dużą próbę.

Toska z lasu tom 3 recenzja albumu - przykładowa plansza
Przykładowe plansze: Egmont Polska.

Koniec komiksowej trylogii jest dokładnie taki jak poprzednie tomy. Czyli pełen malowniczych klimatów, piętrzących się intryg, jasno określonej dobrej i złej strony, sporej dawki widowiskowości i odpowiedniej porcji lekkiego humoru. Śmiało więc można uznać, że finał spełnia większość z pokładanych w nim nadziei. Autorce udaje się tutaj zapewnić młodszemu (i nie tylko) czytelnikowi przygodowo-historyczną rozrywkę, lekko go zaskoczyć pewnymi zwrotami fabularnymi i dość satysfakcjonująco zakończyć wątki młodych bohaterów.

Nie wszystko jest jednak tutaj perfekcyjne i do kilku elementów albumu można mieć małe zastrzeżenia. Brakuje tutaj na przykład moim zdaniem jeszcze mocniej zarysowanego dramatyzmu, który całkiem dobrze został ukazany w drugiej części cyklu. Ostateczna potyczka obu stron również prosiłaby się o poświęcenie jej odrobinę więcej miejsca niż tylko kilku kadrów.

Małe niedociągnięcia nikną pod pięknem prac Stefano Turconiego. Jego rysunki były i są rewelacyjne, stając się perfekcyjnym dopełnieniem niezłego przygodowego scenariusza i nic więcej w tej kwestii nie trzeba dodawać. Nie pozostaje nic innego jak tylko chwycić album Toska z lasu tom 3 w swoje ręce i oddać się przyjemnej lekturze, o ile jeszcze się tego nie zrobiło.


  • Scenarzysta: Teresa Radice
  • Ilustrator: Stefano Turconi
  • Tłumacz: Agata Cieślak
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 215×290 mm
  • Liczba stron: 48
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • Druk: kolor

Komiksiarnia Dobra popkultura

Toska z lasu. Siena, Florencja, Castelguelfo i Montelupo. Tom 3.
7.5/10

Ocena:

Solidne zakończenie, ciekawej serii komiksowej, która zapewnia młodszemu czytelnikowi należytą porcję dobrej rozrywki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x