Recenzja komiksu – Supersi tom 3.

Supersi tom 3 recenzja komiksu

Mat, Lili i Benji to trio dzieci z innej planety, które są obdarzone niezwykłymi mocami. Zdolnościami, które powinny ukrywać, jednak kiedy ludzie są w niebezpieczeństwie trudno się powstrzymać od niesienia pomocy. Niestety, ale w takiej sytuacji młodzi superbohaterowie muszą liczyć się z pewnymi negatywnymi konsekwencjami swoich działań. Jakimi? O tym można się przekonać, czytając recenzję albumu Supersi tom 3.

Pewne wydarzenia, których byliśmy świadkami w drugim tomie, mają swoje daleko idące konsekwencje. Niesienie pomocy innym przyciąga bowiem uwagę świata. Dzieje się dokładnie to, czego młodzi bohaterowie chcieli za wszelką cenę uniknąć.

Frédéric Maupomé w albumie Supersi tom 3 postanawia wywrócić świat młodych superbohaterów do góry nogami. Przy okazji zapewnia on odbiorcy pokaźną dawkę wrażeń i dobrej rozrywki. Mat, Lili i Benji zostają dość brutalnie oderwani od codziennego „zwykłego” życia składającego się ze szkoły, nauki i nawiązywania nowych znajomości. Teraz zmuszeni są do ukrywania się przed policją, dziennikarzami, opieką społeczną i zwykłą ludzką ciekawością.

Supersi tom 3 - przykładowy rysunek.
Przykładowy rysunek: Egmont Polska.

Fabuła trzeciego tomu to nie tylko wyrazista akcja, ale również zdecydowanie bardziej „mroczniejszy” klimat niż wcześniejsze odsłony. Sytuacja, w której znalazło się rodzeństwo, wymusza na nich szybką i mocno zauważalną przemianę z jeszcze intensywniejszym zacieśnianiem rodzinnych więzi. Najlepiej widać to na przykładzie Mata, który jako najstarszy z dzieciaków poczuwa się do obowiązku dbania o brata i siostrę, włącznie ze wspieraniem ich mentalnie.

Scenarzysta nie skupia się tu jednak tylko i wyłącznie na głównym trio. Na kartach komiksu znalazło się również miejsce dla ciekawych postaci drugoplanowych. Nie tylko podsycają one wartką akcję, ale również momentami są podstawą całkiem przyjemnego lekkiego humoru (urozmaicającego mroczną atmosferę tomiku).

„Poważniejszy” klimat komiksu zauważalny jest również w samej oprawie graficznej. Ilustrator naprawdę bardzo dobrze radzi sobie z wizualizacją różnych emocji bohaterów i otaczającym ich mrokiem. Zachowuje on przy tym dotychczasową lekkość rysunków, które naprawdę mocno przykuwają wzrok.

Supersi tom 3 są więc solidną kontynuacją serii dla młodszego czytelnika. Seria znalazła się ponadto na takim etapie, że trudno przewidzieć, w jaką stronę teraz pójdzie autor, co jeszcze bardziej zachęca do sięgnięcia po kolejną odsłonę.


  • Scenarzysta: Frédéric Maupomé
  • Ilustrator: Dawid
  • Tłumacz: Marek Puszczewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 148×210 mm
  • Liczba stron: 120
  • Oprawa: miękka
  • Druk: kolor
  • Data wydania: 17 maj 2023

Komiks do znalezienia na Ceneo oraz Komiksiarnia Katowice.

Komiksiarnia Dobra popkultura


Supersi. Home sweet home. Tom 3.
7.5/10

Ocena:

Dawka widowiskowości, emocji i fabularnych zaskoczeń, które powinny zaciekawić i zadowolić młodego miłośnika komiksów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x