Recenzja komiksu – Sprawy kryminalne Filipiny Lomar tom 3.

Sprawy kryminalne Filipiny Lomar tom 3 recenzja komiksu

Młoda trzynastoletnia Filipina Lomar ponownie będzie musiała wytężyć swój analityczny umysł i rozwiązać nową kryminalną sprawę. Tym razem prywatna detektyw zmierzy się z niebezpiecznymi trucicielami wody.

W albumie Sprawy kryminalne Filipiny Lomar tom 3 na nastoletnią detektyw czeka nowa porcja niebezpieczeństw i tajemnic. Z dziewczyną kontaktuje się rówieśniczka Maxime i prosi ją o pomoc w uwolnieniu z więzienia jej kuzyna. Chłopak niesłusznie został oskarżony o napaść na sklepikarza. Zeznania, które doprowadziły do jego aresztowania, złożyli niebezpieczni truciciele wody w rzece, czego świadkiem był właśnie Jason. Filipina musi więc zebrać dowody przeciwko tym ludziom i tym samym oczyścić z zarzutów przystojnego chłopaka. Sprawa oczywiście nie będzie należeć do łatwych i trzeba będzie przygotować się na liczne niebezpieczeństwa.

Sprawy kryminalne Filipiny Lomar tom 3 recenzja - przykładowy rysunek
Przykładowe plansze: Egmont Polska.

Dominique Zay po raz trzeci udowadnia, że potrafi kreślić naprawdę dobre, ciekawe i zaskakujące historie kryminalne. Scenariusz, który może spodobać się zarówno nastoletniemu odbiorcy, jak i komuś trochę starszemu. Przebojowa i urokliwa bohaterka o niezwykłym umyśle (niczym bohater powieści Doyle’a), to postać, której naprawdę trudno jest nie polubić. Z tym większą przyjemnością śledzi się jej losy i obserwuje jak radzi sobie ona z najróżniejszymi sytuacjami.

Podobnie jak w poprzednich częściach obok czysto „sensacyjno/kryminalnej” treści, autor decyduje się również pokazać wycinki życia rodzinnego Filipiny i dołączyć do tego obraz najróżniejszych (często poważnych) problemów, z jakimi muszą borykać się nastolatkowie. Wszystko to bardzo dobrze ze sobą współgra i tworzy spójną i wartą sprawdzenia całość.

Na słowa uznania zasługuje również niezła kolorowa oprawa rysunkowa, która swoją stylistyką nawiązuje trochę do mangi (szczególnie mimika twarzy). Greg Blondin nie ogranicza się jednak tylko do prostych kolorowych kadrów, ale kiedy fabuła tego wymaga, potrafi być on również trochę bardziej „mroczny”.

Krótko podsumowując album Sprawy kryminalne Filipiny Lomar tom 3, jest kolejną niezłą odsłoną serii, której naprawdę warto dać szansę i dobrze się przy niej bawić.

Ceneo-reklama


  • Scenarzysta: Dominique Zay
  • Ilustrator: Greg Blondin
  • Tłumacz: Nika Sztorc
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 215×290 mm
  • Liczba stron: 48
  • Oprawa: miękka
  • Druk: kolor

Komiksiarnia Dobra popkultura

Sprawy kryminalne Filipiny Lomar. Zatruta woda. Tom 3.
8/10

Ocena:

Solidna sensacyjno-kryminalna opowieść o nastolatkach dla nastolatków, w której można odnaleźć również odrobinę dramatyzmu i obyczajowości.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x