Pieski humor – recenzja komiksu Ptyś i Bill. Koncert na trzy osoby i psa

Koncert na trzy osoby i psa - recenzja

Ptyś i Bill. Koncert na trzy osoby i psa to dziewiąta odsłona komiksowej serii, której zadaniem jest dostarczenie odbiorcy pokaźnej dawki dobrego humoru. Pora więc sprawdzić jak tytuł prezentuje się na tle poprzednich części i czy utrzymuje on swój wysoki poziom „rozrywkowości”.

Recenzowany album jako wydanie zbiorcze zawiera trzy oryginalne tomy popularnej francuskiej serii. Na czytelnika czekają tutaj historie zatytułowane „Koncert na trzy osoby i psa”, „Nie ma jak spacer!” i „Błyskotliwy Bill”. W sumie sto czterdzieści cztery strony lekkiego, łatwego i przyjemnego humoru.

Już sama grafika na okładce komiksu jasno daje do zrozumienia, że treść będzie bardzo „muzyczna”. Wszystko za sprawą Ptysia, który rozpoczyna naukę gry na flecie. Szybko okazuje się, że cała rodzinka jest niezwykle muzykalna. Tata przypomina sobie lata swojej młodości chwytając za dudy, mama zaś pokaże swoje zdolności gry na banjo. Muzyczny nastrój udziela się również Billowi, który pokazuje, że grać może każdy. Radość i dobra zabawa niestety nie udziela się okolicznym sąsiadom, dla których niezapowiedziany „koncert” to jednak trochę za wiele. Na kolejnych stronach komiksu nie zabrakło również całej masy innych treści i przewijających się najróżniejszych postaci (począwszy od przyjaciół Ptysia, kończąc na zaproszonych gościach Billa).

Śmiało można więc stwierdzić, że album Ptyś i Bill. Koncert na trzy osoby i psa utrzymuje wysoką jakość serii i sprawdza się jako doskonała dawka rozrywki dla każdego. Przezabawne proste gagi w połączeniu z przemyślanymi i trafnymi żartami sprawiają, że dobrze przy tytule będzie się bawić zarówno dziecko, jak i ktoś dorosły. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze prosta, ale mocno przykuwająca uwagę cartoonowa grafika. Ostatecznie otrzymujemy więc świetny album, który zdecydowanie powinien znaleźć się w niejednej domowej biblioteczce.

Koncert na trzy osoby i psa - rysunek 1
Przykładowe rysunki: Egmont Polska

Dziękujemy wydawnictwu Egmont za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

OCENA:
8/10

Podsumowanie.

Solidna dawka dobrego humoru, która pozwala zapomnieć o szarej codzienności. Ptyś i Bill to duet, który rozbawi każdego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x