Recenzja komiksu – Myszka Miki. Miki podróżuje w czasie.

Miki podróżuje w czasie recenzja

Komiksowe przygody jednej z najbardziej znanych „myszy” na całym globie, cieszą się pośród czytelników (w różnym wieku) naprawdę dużym zainteresowaniem. Dosyć regularnie wydawnictwo Egmont powiększa więc  stosowną serię. Teraz w gronie nowości znalazł się album Myszka Miki. Miki podróżuje w czasie.

Na wstępie recenzji musi pojawić się mała, ale dosyć istotna informacja dotycząca tytułu. Album Myszka Miki. Miki podróżuje w czasie autorstwa duetu Dab’s (scenariusz) Fabrizio Petrossi (rysunki) jest remake’iem kultowej francuskiej serii – Mickey à travers les siècles, wydawanej w latach 70. Automatycznie pojawia się więc pytanie, jak twórcy poradzili sobie z takim brzemieniem i czy zdołali oni oddać klimat oryginalnego dzieła? Odpowiedź jest tylko jedna – TAK.

Miki podróżuje w czasie recenzja - grafika 1
Przykładowe plansze: Egmont Polska

Jak sam tytuł wskazuje, przedstawiona w albumie historia skupia się na podróżach w czasie. Miki jako dziennikarz otrzymuje szansę przeprowadzenia wywiadu z wynalazcami wehikułu czasu. Nie wszystko jednak idzie tak, jak powinno i w wyniku pewnego wypadku bohater wyrusza w ekscytującą i momentami niebezpieczną podróż po epokach.

Podstawą całego scenariusza są piętrzące się tutaj gagi, które powinny rozbawić każdego (niezależnie od wieku). Dodatkowo należy docenić umiejętność scenarzysty połączenia „klasycznego klimatu”, gigantycznej dawki humoru i prostej, ale przyjemnej w odbiorze nutki edukacyjnej. Dab w zabawny i przemyślany sposób konfrontuje Mikiego nie tylko ze znanymi postaciami (naukowcami, artystami), ale również osadza go w realiach wielu znanych wydarzeń historycznych (np. misja Apollo). Pozwala to młodemu czytelnikowi poznać szczyptę historii, która może pobudzić jego ciekawość.

Najmniejszych powodów do marudzenia, nie ma również, jeśli chodzi o oprawę wizualną. Fabrizio Petrossi jak na doświadczonego artystę pracującego od bardzo dawna dla Disneya, genialnie wizualizuje historię Mikiego. Jego prace zachowują „klasyczną formę” dawnych dzieł WD, jednocześnie są one ciągle na tyle urokliwe i kolorowe, że trudno jest oderwać od nich wzrok.

Myszka Miki. Miki podróżuje w czasie jest więc dziełem, które powinno wprawić wielu czytelników w naprawdę dobry nastrój i zapewnić im pokaźną dawkę dobrej Disneyowskiej rozrywki.


  • Scenarzysta: Dab’s
  • Ilustrator: Fabrizio Petrossi
  • Tłumacz: Maria Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 216×285 mm
  • Liczba stron: 56
  • Oprawa: twarda
  • Druk: kolor

Komiksiarnia Dobra popkultura

Myszka Miki. Miki podróżuje w czasie.
8/10

Ocena:

Solidna Disneyowska rozrywka, która powinna zadowolić czytelnika w każdym wieku. Nic dodać – nic ująć.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x