Mały geniusz – recenzja komiksu Młody Leonardo

Młody Leonardo - recenzja

Leonardo da Vinci to prawdziwa ikona, o której słyszał chyba każdy. Znacząco wyprzedził on czasy, w których przyszło mu żyć. Zanim jednak w pełni zaprezentował on swój geniusz, już w dzieciństwie zadziwiał wszystkich swoimi zdolnościami i szalonymi pomysłami. To właśnie na tym etapie życia skupia się komiks Młody Leonardo, w którym nauka miesza się z humorem.

Album Młody Leonardo, wydany na naszym rynku nakładem Scream, nie jest zaliczany do kategorii dzieł biograficznych. Autor tytułu William Augel stara się tutaj połączyć odrobinę historii z dużą dawką fikcji, w której ważną rolę odgrywa prosty humor. Wszystko jest przygotowane w taki sposób, aby z lektury komiksu przyjemność czerpali zarówno duzi, jak i mali czytelnicy (ze szczególnym uwzględnieniem tych drugich).

Młody Leonardo - recenzja  - rysunek 1

Mamy tutaj do czynienia z krótkimi, często jednostronicowymi historyjkami, w których obserwujemy poczynania młodego Leonarda. Nieustannie poszukuje on dla siebie jakiegoś umysłowego wyzwania, jednocześnie wymyślając wynalazki mające pomóc innym. Genialne dziecko mocno zadziwia dorosłych, jednocześnie potrafi być na swój sposób irytujące. Jego szalone pomysły przyprawiają o nerwy jego babcię, denerwują przyjaciół czy szokują obcych ludzi. Podane jest to oczywiście w lekkiej i prześmiewczej formie, tak aby wywołać na twarzy czytelnika uśmiech rozbawienia.

Obok samego humoru, twórca nie zapomina tutaj również o zaprezentowaniu młodemu odbiorcy wielu osiągnięć głównego bohatera. Na stronach komiksu pojawiają się zarówno szalone wynalazki, stosowane przez Leonardo pomysły (chociażby lustrzane pismo) czy jego zapierająca dech w piersiach „sztuka”.

Ciekawym uzupełnieniem treści jest umieszczony na końcu „Dziennik Leonarda”, w którym zawarto małą dawkę wiedzy na jego temat i umieszczono kilka eksperymentów/zabaw dla małego czytelnika.

Małą łyżeczką dziegciu w stosunku do niezłej treści, jest oprawa rysunkowa. Mieszanka prostoty i żywych barw mogłaby być urokliwa, gdyby nie projekty postaci. Szczególnie dotyczy to ich twarzy, które prezentują się dość … „specyficznie”.

Nie zmienia to jednak faktu, że album Młody Leonardo jest ciekawym dziełem, które warto polecić małemu odbiorcy spragnionemu zdobyć odrobinę wiedzy.

Młody Leonardo - recenzja  - rysunek 2

Najlepszy ceny komiksów znajdziesz w tym miejscu.

Młody Leonardo.
6.5/10

Ocena:

Lekkie i humorystyczne przygody małego „geniusza”, który uwielbia zadziwiać świat i przy okazji przysparzać dorosłym całej masy trosk.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x