Recenzja komiksu – Magiczna 7 tom 4.

Magiczna 7 tom 4 recenzja komiksu

Wraz z albumem Magiczna 7 tom 4 młody czytelnik ponownie ma okazję zanurzyć się świecie magii i tajemnic. Jakie niebezpieczeństwa tym razem czekają na bohaterów i czy zdołali już oni opanować swoje moce?

Nastały wakacje, a więc moment beztroskiego spędzania wolnego czasu. Młodzi bohaterowie ciągle pamiętają jednak o tym, że światu zagraża Bestia. Zamiast szukać nowych sposobów na rozrywkę, muszą się oni odpowiednio przygotować do wydarzeń, które prędzej czy później nadejdą. Leo czas wolny od szkoły poświęca na przegląd zasobów biblioteczki swojego ojca. W ten sposób zaczyna on odkrywać tajemnice pierwszej „Magicznej Siódemki” i to, jak potoczyły się ich losy. Coraz bardziej świadomy jest on również tego, że posiadana przez nich moc ma swoją mroczną tajemnicę, która lepiej, aby nie wyszła na światło dzienne.

Magiczna 7 tom 4 recenzja komiksu - przykładowy rysunek.
Przykładowy rysunek: Egmont Polska.

Pierwsze trzy tomy serii służyły głównie autorowi do zarysowania tła historii i wprowadzenia do niej kolejnych młodych bohaterów (nadal nie wszyscy są jednak znani). Czwarta odsłona komiksu to zaś treści, dzięki którym dowiemy się więcej o roli, jaką mają odegrać nastolatkowie, poznamy sekrety ich przeszłości i odkryjemy ich przeznaczenie. Autor serwuje nam tutaj również sporo odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Jednocześnie na ich miejscu pojawiają się nowe fabularne sekrety, które powinny znacząco napędzić ciekawość czytelnika. W przeciwieństwie do poprzednich tomów album wydaje się być troszkę bardziej poważny. Młodzi herosi coraz bardziej świadomi są tego, że na ich barkach spoczywa uratowanie świata.

Dość intrygująco prezentuje się również oprawa graficzna albumu. Rozdziały poświęcone konkretnym bohaterom, są bowiem rysowane przez innych artystów. Każdy z nich otrzymał wolną rękę w kreśleniu tej magicznej opowieści. Mamy więc tutaj do czynienia ze zbiorem różnych stylów, pośród których każdy powinien odnaleźć coś, co mocno przykuje jego wzrok.

Magiczna 7 tom 4 jest więc albumem, który czyta się z niekłamaną przyjemnością i ciągle ma się ochotę sięgnąć po kolejną odsłonę. Historia głównie kierowana jest do młodszego/nastoletniego czytelnika, ale i ktoś starszy (pragnący prostej rozrywki) będzie się przy niej dobrze bawił.

Ceneo-reklama


  • Scenarzysta: Kid Toussaint
  • Ilustrator: ilustratorzy Różni
  • Tłumacz: Maria Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 215×290 mm
  • Liczba stron: 56
  • Oprawa: miękka
  • Druk: kolor

Komiksiarnia Dobra popkultura

Magiczna 7. Prawda. Tom 4.
7.5/10

Ocena:

Kid Toussaint w czwartym tomie swojej serii odsłania przed czytelnikiem pewne sekrety młodych bohaterów, jednocześnie wikłając ich w nową porcję tajemnic i magicznych niebezpieczeństw.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x