Recenzja komiksu – Kumpelki tom 3.

Kumpelki tom 3 recenzja

W ofercie Egmontu można znaleźć kolejny tom przygód grupki zwariowanych dziewczyn, które uwielbiają wspólnie spędzać ze sobą czas i zawsze potrafią się wspierać w trudniejszych momentach. Jakie zwariowane losy tym razem czekają na Jessikę i jej kumpelki?

Każdy, kto miał wcześniej do czynienia z dziełami Christophera Cazenove, zdaje sobie sprawę, że siłą jego tytułów jest duża dawka humoru i prostoty. Nie inaczej jest w przypadku albumu Kumpelki tom 3, który dosłownie od pierwszej strony wrzuca czytelnika w sam środek świetnej komiksowej rozrywki. Zabawy, narzekania, trudności dorastania, problemy z chłopakami, „szybkie” wypady na „małe” zakupy. Tego typu elementów w scenariuszu można znaleźć całą masę. Jessica i jej przyjaciółki to bowiem wulkan młodzieńczej energii, która czeka tylko na uwolnienie. Kiedy to następuje, można być pewnym, że z twarzy czytelnika nie będzie schodził uśmiech rozbawienia i zadowolenia.

Kumpelki tom 3 recenzja - grafika 1
Przykładowe plansze: Egmont Polska.

Krótkie jednostronicowe historyjki to jednak nie tylko gargantuiczna dawka szalonego humoru. Twórca sprawnie zagłębia się bowiem tu w świat młodzieży, starając się zaprezentować jego najróżniejsze problemy. Nawet jeśli prezentuje je on w sposób dość prześmiewczy, to równocześnie pokazuje, jak ważna jest bliskość przyjaciół i w jak wielu różnych sytuacjach można na nich liczyć.

Niczego odkrywczego nie można napisać na temat oprawy wizualnej. Artysta Philippe Fenech ponownie postawił na kolorową cartoonową stylistykę, która doskonale podkreśla rozrywkowy charakter dzieła i podsyca humor tytułu.

Jeśli więc ktoś pragnie oddać się dawce prostej, ale bardzo intensywnej rozrywki lub szuka czegoś dla nastoletniego odbiorcy, to album Kumpelki tom 3 (jak cała seria) powinny go więcej niż zadowolić.


  • Scenarzysta: Christophe Cazenove
  • Ilustrator: Philippe Fenech
  • Tłumacz: Adam Tomczak
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 215×290 mm
  • Liczba stron: 48
  • Oprawa: miękka
  • Druk: kolor

Komiksiarnia Dobra popkultura

Kumpelki tom 3.
8/10

Ocena:

Gargantuiczna dawka nastoletniego humoru, która powinna również rozbawić kogoś starszego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x