Recenzja komiksu – Kid Lucky tom 4: Podążaj za strzałą.

Kid Lucky tom 4: Podążaj za strzałą recenzja komiksu

Kwiecień przyniósł kolejną porcję przygód małego dzielnego (ale również nieznośnego) kowboja. Jakie więc psoty tym razem wymyślił mały Luke? Można się o tym przekonać, sięgając po album Kid Lucky tom 4: Podążaj za strzałą i czytając naszą recenzję.

Czwarty tom serii przygód młodego Luke’a to nic innego jak solidna dawka beztroskiej dziecięcej zabawy (czasem przyprawiającej dorosłych o siwe włosy na głowie), a co za tym idzie sporej porcji rozrywki dla czytelnika (zarówno młodszego, jak i starszego).

Całość albumu rozpoczyna się od snucia przez dorosłego bohatera wspomnień z okresu swojego dzieciństwa. Z pewnym zauważalnym rozrzewnieniem wspomina on beztroskie lata spędzony w gronie przyjaciół i kochających go osób. Kolejne strony albumu (różne epizody z jego młodego życia) to dawka akcji, piętrzących się gagów i najróżniejszego rodzaju psot. Nie mogło więc tutaj zabraknąć przyjaciół Luke’a, którzy z wielką ochotą spędzają z nim czas. Pojawia się Indianin Mały Kaktus, Billy Bad pragnący zostać największym przestępcą zachodu czy blondwłosa Joannie, w której podkochuje się mały bohater. Jest tu również ukochana ciocia Marta i wujek Eliasz. Na dodatek w komiksie tym zobaczymy, jak Luke poznaje swojego przyszłego dzielnego rumaka Jumpera.

Kid Lucky tom 4: Podążaj za strzałą recenzja - przykładowy rysunek.
Przykładowy rysunek: Egmont Polska.

Pod względem czysto rozrywkowym, komiksowi nie można więc kompletnie niczego zarzucić. Obok świetnego humoru Achdé zadbał jednocześnie o dawką troszkę poważniejszej treści z nutką nauki i moralizatorstwa. Poruszony zostaje tutaj, chociażby temat adopcji i tego, jak ważna dla młodego człowieka jest świadomość, że ktoś go kocha. Temat trudny, ale podany tu w prostej, przyjemnej w odbiorze i mocno humorystycznej formie. Tak samo, jak ukazanie codziennego życia na Dzikim Zachodzie. Rewelacyjnym dodatkiem do tego jest wspomniana warstwa edukacyjna w postaci krótkich, ale treściwych przypisów u dołu każdej strony, poszerzających wiedzę młodszego czytelnika.

Kid Lucky tom 4: Podążaj za strzałą, jest więc rewelacyjną dawką rozrywki (zarówno pod względem scenariusza, jak i kolorowych cartoonowych rysunków), która powinna zachwycić każdego fana przygód dzielnego kowboja. Nic więcej w tej kwestii nie trzeba dodawać.


  • Scenarzysta: Achdé
  • Ilustrator: Achdé
  • Tłumacz: Maria Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 216×285 mm
  • Liczba stron: 48
  • Oprawa: miękka
  • Druk: kolor

Komiks do znalezienia na Ceneo.pl oraz Komiksiarnia Katowice.

Komiksiarnia Dobra popkultura


Lucky Luke. Kid Lucky. Podążaj za strzałą. Tom 4.
9/10

Ocena:

Świetne połączenie humoru, westernowej akcji, moralizatorstwa i edukacji. Wszystko to podane w takiej formie, że powinno zachwycić każdego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x