Recenzja komiksu – Kid Lucky tom 3.

Kid Lucky tom 3 recenzja

Mały niesforny chłopiec, popadający w ciągłe kłopoty i przysparzający wielu zmartwień dorosłym. Taki właśnie kiedyś był najszybszy rewolwerowiec Dzikiego Zachodu. Jeśli więc ktoś chce bliżej przyjrzeć się jego losom i przy okazji oddać się dawce solidnej rozrywki, to z pewnością powinien go zainteresować album Kid Lucky tom 3.

W ofercie wydawnictwa Egmont pojawiła się już trzecia część dziecięcych przygód Luke’a. Jeśli jednak ktoś nie miał jeszcze przyjemności zapoznania się z tą serią, a jest fanem jego dorosłych przygód, to bez większych przeszkód może sięgnąć po recenzowany album. Achdé podobnie jak w poprzednich tomach serwuje bowiem tu czytelnikowi zbiór mocno humorystycznych jednostronnicowych opowiadań, które pokazują życie na Dzikim Zachodzie z bardzo mocnym przymrużeniem oka.

Kid Lucky tom 3 recenzja - grafika 1
Przykładowe plansze: Egmont Polska

Prezentowanie losów młodszej wersji popularnego bohatera, nie zwalnia autora z trzymania się pewnych odgórnie narzuconych schematów. Na ponad czterdziestu stronach komiksu obok całej masy humoru znajdziemy również wszystko to, co powinno znaleźć się w westernie (kowboje, Indianie, bandyci, strzelaniny, dzielny szeryf, piękne niewiasty). Oczywiście każdy z tych elementów dopasowany jest zarówno do wieku głównego bohatera, jak i potencjalnego młodego czytelnika. Obok wartkiej i żartobliwej treści, autor pod prawie każdą z historii umieszcza również garść ciekawostek z Dzikiego Zachodu. Można więc śmiało napisać, że album Kid Lucky tom 3 zarówno bawi, jak i uczy.

Jak na razie cykl trzyma więc wysoki poziom i powinien spodobać się on zarówno młodszym, jak i starszym czytelnikom.


  • Scenarzysta: Achdé
  • Ilustrator: Achdé
  • Tłumacz: Maria Mosiewicz
  • Wydawnictwo: Egmont
  • Format: 216×285 mm
  • Liczba stron: 48
  • Oprawa: miękka
  • Druk: kolor

Komiksiarnia Dobra popkultura

Lucky Luke. Kid Lucky. Statua Squaw. Tom 3.
8/10

Ocena:

Humor, wartka przygoda i masa ciekawostek – wszystko to w jednym albumie dającym sporo radości każdemu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x